דובאי: מהפכה עולמית בתחום אספקת הסחורות

חברת DP World הכריזה על הקמת חברה חדשה שפעילותה תעצב מחדש את עתיד הלוגיסטיקה העולמית. המערכת שתפותח תאפשר לשנע סחורות ליעדן בתוך פחות מ-14 שעות


10:35 ,01.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת DP World לניהול נמלים מדובאי הודיעה ביום ראשון על שיתוף פעולה עם חברת Virgin Hyperloop One לטובת הקמת חברה חדשה להקמת מערכות מהירות לאספקת סחורות. המיזם החדש, אשר ייקרא DP World Cargospeed אמור להציע מערכות הובלה עתידיות תוך ניצול טכנולוגיות שפותחו על ידי הייפרלופ לאספקת סחורות בעיקר בשימוש רכבות מהירות וליצירת חיבור בין תשתיות הכבישים, הרכבות והתעופה. 

 

ההכרזה על הקמת החברה החדשה נעשתה על גבי סיפונה של האנייה ״המלכה אליזבת 2״ בהשתתפותו של ריצ׳רד ברנסון, מנכ״ל ומייסד קבוצת וירג׳ין. 

 

בכירים בדי. פי. וורלד מסרו לתקשורת כי לחברה יש כבר הצעות לפרויקטים פוטנציאליים בערב הסעודית, במדינת איחוד האמירויות ובהודו אם כי הם הודו כי עדיין נדרשת השקעה של מיליארדי דולרים בכדי לממשם. 

 

סולטאן אחמד בן סוליים, יו״ר די פי וורלד הצהיר כי המיזם השאפתני ״יעצב מחדש את עתיד הלוגיסטיקה העולמית״. לדבריו, באמצעות המערכת החדשה שתפותח ניתן יהיה לשנע סחורות ליעדן בכל רחבי העולם בתוך פחות מ-14 שעות. בשלב זה לא נמסר לוח זמנים מתי המיזם יחל בשלב התפעולי.

 

צפו בסרטון העתידני של חברת די פי וורלד קרגוספיד:

 

 

ומה זה בכלל הייפר-לופ?