דיווח: העצורים במצרים קיבלו מימון מאיראן בכדי לפגוע באוניות ישראליות שעוברות בתעלת סואץ

על מעצר שני החשודים בתכנון הפיגוע בידי מנגנון הביטחון הלאומי במצרים דווח לראשונה ב"PORT2PORT"


00:00 ,25.03.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

מתכנני הפיגוע שלא יצא לפועל בתעלת סואץ קיבלו מימון מאיראן על מנת לפגוע באוניות ישראליות החוצות את התעלה.

על כך דיווח העיתון המצרי "אלאהראם", בהתבסס על חקירות שערכה הפרקליטות לביטחון המדינה במצרים לשני החשודים שנעצרו בידי מנגנון הביטחון הלאומי המצרי בחשד שתכננו לבצע פיגוע נגד אוניות החוצות את תעלת סואץ.

העיתון המצרי דיווח ששני החשודים קיבלו מימון בסכום של 50 מיליון לירות מצריות (8.25 מיליון דולר) מאיראן. הם פנו לאדם שלישי והציעו לו לבצע את הפיגוע תמורת העברת הסכום. על פי הדיווח, השניים ניסו לארגן קבוצה שתכננה לפגוע באוניות החוצות את התעלה משטח אדמה חקלאי אותו רכשה, הנמצא לחוף התעלה, ליד העיירה קנטרה מזרח, בסמוך לאסמאעיליה.

עוד נמסר כי בעקבות מידע מודיעיני נעצרו ראש הקבוצה, העונה לשם סלימאן רזק עבדאלראזק, בן 25, שפעל לגבש את ההתארגנות במטרה לפגוע באינטרסים הכלכליים של מצרים. כן נעצר סלאמה אחמד סלאמה, בן 27. מעצרם של השניים הוארך על ידי הפרקליטות המצרית ב-15 יום.

בעקבות הסיכול, הודיעו ברשות תעלת סואץ כי ננקטים אמצעי ביטחון מגוונים להגנה על התעלה, בכלל זה שימוש במסכים רחבים למעקב אחר תנועת הספנות לאורך הנתיב, אבטחת חציית האוניות באמצעות גוררות וסירות המלוות את שיירות האוניות, לצד גיחה של מטוס חיל האוויר המצרי, הסורק את נתיב המים בעת מעבר השיירות.