הלמן אלדובי ינהל את כספי הפנסיה של עובדי חנ״י

בית ההשקעות הלמן-אלדובי זכה במכרז לניהול הפנסיה של עובדי חברת נמלי ישראל בהיקף של כ-4 מיליארד שקל. זאת עבור כ-2,300 עובדי החברה וגימלאיה


12:26 ,13.11.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בית ההשקעות הלמן-אלדובי דיווח הבוקר על זכייה במכרז להקמה וניהול של ניהול קופת הגמל המרכזית לקצבה  של עובדי חברת נמלי ישראל (חנ״י). מדובר באחד ממכרזי הפנסיה הגדולים בתקופה האחרונה שהתקיים לניהול כספי פנסיה לכ-2,300 עובדי חנ״י, וגימלאיה, בהיקף כולל של כ-4 מיליארד שקל. במכרז התמודדו מספר גופים והבחירה נעשתה על פי קריטריונים שונים, ביניהם קריטריונים של איתנות פיננסית, תשואות ודמי ניהול. על פי דרישת המכרז, בית ההשקעות יקים עבור חנ״י קופה ייעודית שתנוהל תחת חברת הלמן-אלדובי גמל ופנסיה, בניהולו של איתי ברדה. המכרז הינו לחמש שנים עם אופציה להארכה. 

 

עם הקמת הקופה, הכספים אשר מוחזקים כיום בחשבונות ייעודיים המתנהלים על שם חברת נמלי ישראל בנאמנות לטובת עובדים וגמלאים שחל עליהם הסדר פנסיה תקציבית, יועברו לקופה. הקמת הקופה מחייבת, בין היתר  קבלת אישורים, רישיונות והיתרים נדרשים, ובכלל כך אישור הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון.

 

חברת נמלי ישראל מקימה, מפתחת ומשכללת את נמלי הים המסחריים בחיפה, באשדוד ובאילת ומופקדת על הקמת הנמלים החדשים: נמל הדרום באשדוד, ונמל המפרץ בחיפה, לתועלת המשק ולקידום כלכלת ישראל. חברת נמלי ישראל מדורגת Aa1 (אופק יציב) ע״י חברת מדרוג ו AAA -ע״י מעלות, והכנסותיה מושקעות בפיתוח נמלי הים. תכניות הפיתוח שמבצעת החברה נועדו לתת מענה לצרכי המשק בראיית הדורות באים, להבטיח את פקידתן של אניות הענק לאור השינויים הדרמטיים בגודל האניות ולמצות את הפוטנציאל הטמון במיקומה האסטרטגי של ישראל.

 

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, הנסחר בבורסה של ת״א, בניהולם של המנכ״ל רמי דרור, והיו״ר אורי אלדובי, ובעקבות הזכייה ינהל נכסים בהיקף של כ-57 מיליארד ש״ח.