גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 22.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.698 +0.163
אירו 4.2033 -0.109
ליש"ט 4.7628 -0.287
100 יין 3.3726 +0.089
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

המו״מ על הרפורמה בנמלים יוארך בשבוע

תאריך הסיום היה אמור להיות היום - 10 ביוני, אולם עקב העובדה כי טרם הושגו הסכמות המקובלות על כל הצדדים המו״מ יתארך עד ה-17 ביוני. גורמים במו״מ מקרב וועדי העובדים ציינו כי הם אופטימיים ומקווים לפריצת דרך במהלך שבוע ההארכה
10.06.18 / 08:40
המו״מ על הרפורמה בנמלים יוארך בשבוע
10.06.18
המו״מ על הרפורמה בנמלים יוארך בשבוע

המשא ומתן המרתוני שיזם בית הדין הארצי לעבודה ואשר נפתח ב-22 במאי היה אמור להסתיים בתום 18 ימי דיונים אינטנסיביים בהשתתפות כל הגורמים המעורבים: ועדי העובדים, נציגי ההסתדרות, חברות נמל חיפה ואשדוד ומשרדי התחבורה והאוצר. תאריך הסיום היה אמור להיות היום - 10 ביוני, אולם עקב העובדה כי טרם הושגו הסכמות המקובלות על כל הצדדים המו״מ יתארך במשך שבוע נוסף - עד ה-17 ביוני. 

 

על פי דיווח הצדדים לבית הדין הארצי לעבודה לפני שבועיים הישיבות בנושא האיתנות הפיננסית של חברות הנמל ונוסחת ההגנה על השכר נערכות בהשתתפות יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, סגנית הממונה על אגף התקציבים ונציג רשות החברות. גם מנכ״ל רשות החברות וסגן הממונה על השכר השתתפו בחלקן. הדיונים על סוגיית ההתייעלות הפנימית בנמלים מתקיימים בפורומים נפרדים מול הנמלים השונים ובהובלת אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. 

 

גורמים במו״מ מקרב וועדי העובדים ציינו כי הם אופטימיים ומקווים לפריצת דרך במהלך שבוע ההארכה.

 

נציין כי לפני כחודש גילו ועדי העובדים וההסתדרות שורה של נתונים שהובילה לפיצוץ במו״מ ולשביתה בלתי חוקית בנמלי חיפה ואשדוד שארכה שלושה וחצי ימים. בין היתר התגלה כי כתבי ההסמכה של הנמלים החדשים אינם מגבילים את סוגי הסחורה אותם יוכלו לפרוק, וייתכן כי הם יתחרו בנמלים הקיימים גם בתחום התפזורת והרכב.

 
המגזין הדיגיטלי
גיליון 927
פייסבוק

×