המו״מ על הרפורמה בנמלים יוארך בשבוע

תאריך הסיום היה אמור להיות היום - 10 ביוני, אולם עקב העובדה כי טרם הושגו הסכמות המקובלות על כל הצדדים המו״מ יתארך עד ה-17 ביוני. גורמים במו״מ מקרב וועדי העובדים ציינו כי הם אופטימיים ומקווים לפריצת דרך במהלך שבוע ההארכה


08:40 ,10.06.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

המשא ומתן המרתוני שיזם בית הדין הארצי לעבודה ואשר נפתח ב-22 במאי היה אמור להסתיים בתום 18 ימי דיונים אינטנסיביים בהשתתפות כל הגורמים המעורבים: ועדי העובדים, נציגי ההסתדרות, חברות נמל חיפה ואשדוד ומשרדי התחבורה והאוצר. תאריך הסיום היה אמור להיות היום - 10 ביוני, אולם עקב העובדה כי טרם הושגו הסכמות המקובלות על כל הצדדים המו״מ יתארך במשך שבוע נוסף - עד ה-17 ביוני. 

 

על פי דיווח הצדדים לבית הדין הארצי לעבודה לפני שבועיים הישיבות בנושא האיתנות הפיננסית של חברות הנמל ונוסחת ההגנה על השכר נערכות בהשתתפות יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מנכ״לית משרד התחבורה, קרן טרנר, סגנית הממונה על אגף התקציבים ונציג רשות החברות. גם מנכ״ל רשות החברות וסגן הממונה על השכר השתתפו בחלקן. הדיונים על סוגיית ההתייעלות הפנימית בנמלים מתקיימים בפורומים נפרדים מול הנמלים השונים ובהובלת אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. 

 

גורמים במו״מ מקרב וועדי העובדים ציינו כי הם אופטימיים ומקווים לפריצת דרך במהלך שבוע ההארכה.

 

נציין כי לפני כחודש גילו ועדי העובדים וההסתדרות שורה של נתונים שהובילה לפיצוץ במו״מ ולשביתה בלתי חוקית בנמלי חיפה ואשדוד שארכה שלושה וחצי ימים. בין היתר התגלה כי כתבי ההסמכה של הנמלים החדשים אינם מגבילים את סוגי הסחורה אותם יוכלו לפרוק, וייתכן כי הם יתחרו בנמלים הקיימים גם בתחום התפזורת והרכב.