הנפקת האג״ח של חנ״י: ביקושים גבוהים בשלב המוסדי

לאור הביקושים הגדולים שהתקבלו בשלב המוסדי ותנאי השוק האטרקטיביים, הוגדל היקף הגיוס ל-1.5 מיליארד שקל. עוזי יצחקי, יו״ר דירקטוריון חנ״י: הגיוס יאפשר מיחזור חובות קיימים של החברה שניטלו לשם המשך ההשקעה בנמלי הים


10:30 ,17.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ביקושים גבוהים בסך של כ-3.8 מיליארד שקל נרשמו בשלב המוסדי שהתקיים אתמול בערב בהנפקת אגרות החוב של חברת נמלי ישראל (חנ״י), המקימה את נמל הדרום ונמל המפרץ.  לאור הביקושים הגדולים שהתקבלו בשלב המוסדי ותנאי השוק האטרקטיביים, הוגדל היקף הגיוס ל-1.5 מיליארד שקל. השלב הציבורי יתקיים ביום רביעי.

 

בהנפקה השתתפו מרבית הגופים המסווגים במשק, ביניהם גופים מהגדולים בשוק ההון המקומי. אגרות החוב של החברה מדורגות בדירוגAAA  על ידי מעלות S&P ו-Aa1 על ידי מידרוג, באופק יציב.

 

עוזי יצחקי, יו״ר דירקטוריון חברת נמלי ישראל: ״הגיוס המוצלח שהסתיים היום הוא שלב נוסף ביישום חזון החברה להוביל את פיתוח נמלי הים בישראל לצמיחת המשק הישראלי. הגיוס יאפשר מיחזור חובות קיימים של החברה שניטלו לשם המשך ההשקעה בנמלי הים הוותיקים ובניית הנמלים החדשים תוך הכנסת טכנולוגיות חדשות ותהליכים אוטונומיים״.

 

שלמה ברימן, מנכ״ל חברת נמלי ישראל: ״זהו גיוס אגרות החוב השני של חברת נמלי ישראל שזכה לליווי ותמיכה של הדירקטוריון החברה והצלחתו משמחת אותנו. אנו מודים לשוק ההון הישראלי על הבעת האמון בחברה. ההנפקה המוצלחת מסייעת בפעילות החברה לפיתוח נמלי הים לקידום המשק הישראלי״.

 

הנפקת האג״ח הובלה בחברת נמלי ישראל על ידי סמנכ״ל הכספים, טיקו גדות, וראש אגף כספים, גיא שטיינברג, יחד עם היועצת המשפטית עו״ד יעל מיטס ורשות החברות הממשלתיות בראשות ינקי קוינט ולירון הריס זינגר, מנהלת תחום ההנפקות ברשות החברות הממשלתיות. חנ״י מיוצגת על ידי משרד עוה״ד גרוניצקי ושות׳ בהובלת עו״ד שרון ורקר-שגיא. ההנפקה לוותה על ידי דיסקונט קפיטל חיתום בשיתוף אוריון חיתום והנפקות.