אבי אדרי לעובדי נמל אשדוד: חייבים לגמור את הסכם הרפורמה

יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות פנה לעובדי נמל אשדוד והסביר את ההיגיון מאחורי חתימת ההסכם מול מחלקת ים: ״היינו חייבים לחתום על מנת לדאוג לעובדי מחלקת ים״. ציין בפנייה לעובדים: אנחנו לקראת הסוף, אל תתנו לגורמים שונים להפריע


13:07 ,11.12.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, פנה אתמול באמצעות סרטון שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו לעובדי נמל אשדוד בעקבות התסיסה שקיימת בקרב העובדים לאחר שנודע על המעבר של מחלקת ים לחברת בת של חנ״י. ״אני אבי אדרי שמלווה אתכם כבר 12-13 שנים ואני פונה אליכם עם השם שלי והפרצוף שלי ולא באמצעות מכתבים וואטסאפים״, פתח.

 

אדרי הסביר בפנייתו את הדחיפות בחתימה על ההסכם עם עובדי מחלקת ים וציין כי ״חתמנו כי היינו חייבים לחתום על מנת לדאוג לעובדי מחלקת ים״. אדרי אמר כי ״העובדים יעברו לחברת בת ממשלתית שלא תופרט לעולם. אני בטוח שכל אחד ואחת מכם היו מוכנים לעבור לחברה הממשלתית הזאת. במקום שאנחנו צריכים להציל עובדים אנחנו נהיה מחויבים לחתום״.

 

לאחר שסיים את הסברו לגבי החתימה מול עובדי מחלקת ים ציין אדרי כי ״עכשיו אני עובר לאירוע שלכם. לאירוע של עובדי נמל אשדוד. אני יכול להגיד לכם שהתקדמנו מאוד בתשתיות. הצלחנו להגיע בדיון האחרון בירושלים יחד עם ועדי העובדים להתקדמות מאוד מאסיבית בנושא התשתיות כולל המצב של רציפים 24 ו-25 - איך אתם תקבלו אותם. אומנם זה כנגד הפרטה אבל הפרטה זו לא מילה רעה. במקרה של הנמלים לדעתי זו אפילו חובה, אבל אתם לא חייבים להיות מופרטים, וגם השר בעצמו אמר שאתם יכולים להישאר חברה ממשלתית. זו לא הבעיה. הבעיה שצריכים כבר לגמור את ההסכם הזה. הנמל החדש נמצא ממול, אתם רואים את ההתקדמות שלו, ואסור לנו לשבת בחיבוק ידיים. אנחנו חייבים לגמור את הסכם הרפורמה״.

 

אדרי החל למנות את ההישגים אליהם הגיעה עד כה ההסתדרות במסגרת המו״מ על הרפורמה בנמל אשדוד. ״אז מה יש לנו עכשיו? יש לנו הסכם פרישה הטוב ביותר במשק. יותר טוב אפילו משל חברת חשמל – ותבדקו את מה שאני אומר. יש הגנה של 70% על הפרמיה שלכם, יש את כל המנגנונים ששומרים עליכם כיום – לא נגענו בהסכמים הללו בכהוא זה. לכן אני אומר אנחנו לקראת הסוף. בואו ביחד נשלב ידיים, אל תתנו לגורמים כאלו ואחרים להפריע״.

 

אדרי פנה גם לראשי הוועדים שהתפטרו ואמר ״מנהיגות מגלים בזמן קשה, לא בזמן קל,  ואנחנו בזמן קשה. תחזרו הביתה, תחזרו לתפקידים שלכם. קיבלתם מנדט מהעובדים כדי להוביל אותם לחוף מבטחים״.

 

אדרי ניצל את ההזדמנות להבטחה אישית: ״אנחנו נעשה את ההסכם הטוב ביותר שאפשר להביא. נשמור עליכם – ולא בסיסמאות, ולא ב-SMSים, אלא באמצעות מעשים. באנו לעשות – לא לדבר״.

 

כזכור, ביום שני נחתם הסכם היסטורי בנמל אשדוד המסדיר את מעברם של 120 עובדי מחלקת ים לחברת בת של חנ״י, והסדרה של הענקת שירותי נמל במרחב הימי של אשדוד באופן בלעדי לאותה חברה בת עד לשנת 2054. למרות חשיבות ההסכם, עובדים רבים בנמל אשדוד חשו כי המעבר של מחלקת ים לחברה אחרת מחליש את עמדתם במשא המתן מול משרדי הממשלה בכל הנוגע להסכמי הרפורמה.

 

בעקבות תסיסה זו מספר ראשי ועדים באשדוד התפטרו מתפקידם בהם עמית שרף יו״ר ועד תפעול, יו״ר ועד בתי מלאכה ויו״ר ועד ציוד מכני, אולם בקרב העובדים הופץ מכתב אנונימי בו נכתב כי ראשי הוועדים הנ״ל יחזרו מהתפטרותם בשעות הקרובות וכינה אותם ״רופסים״.