אורנה הוזמן בכור: העשור הקרוב יתמקד בכניסת חדשנות לספנות

יו״ר חברת נמל אשדוד ציינה במהלך פאנל בוועידת התחזיות כי בשנים הקרובות נמל אשדוד יהפוך לנמל מים עמוקים. ״כשתהיה ממשלה יציבה נוכל לחתום על הרפורמה ולהכניס משקיע מעולם הספנות שיביא ערך


13:28 ,01.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, נשאה דברים אתמול בוועידת התחזיות של כלכליסט. בוועידה התייחסה הוזמן-בכור לאתגרים שעומדים בפני הנמל ב-2020, וביניהם כמובן רפורמת הנמלים ופתיחת ענף הנמלים לתחרות כשהמטרה המרכזית היא לשמור על נמל אשדוד כנמל הגדול והטוב ביותר בארץ, תוך מתן תקציבים ייעודיים ומתן דגש על חדשנות.

 

הוזמן בכור ציינה במהלך דבריה כי ״אני לא מסתכלת על התחרות כעל צרות אלא כעל אתגרים שנתמודד איתם בשנים הקרובות. אנחנו משקיעים השקעות היסטוריות שלא הושקעו מעולם. כמעט 2.4 מיליארד שקל נשקיע בשנתיים-שלוש הקרובות כדי לפתח את הנמל לנמל מים עמוקים. אניות הענק יוכלו להיכנס גם אלינו והתחרות תהיה שווה והוגנת. בקדנציה שלי התמקדנו בלהביא את הנמל להיות מוכן לתחרות, הדברים כבר קורים בפועל, בשטח. כשתהיה ממשלה יציבה נוכל לחתום על הרפורמה ולהכניס משקיע מעולם הספנות שיביא ערך. אנחנו רוצים להיות נמל חדשני וטכנולוגי״.

 

״בעידוד רשות החברות נכנסנו לעניין החדשנות ואנחנו פועלים עם סטארט אפ חדשני שמכניס בינה מלאכותית לתחום המנופים, ואנחנו רוצים להיות ראש חץ בתחום החדשנות. כמו שהעשור הקודם התמקד בתחבורה חכמה אני מאמינה שהעשור הקרוב יתמקד בכניסת חדשנות לעולם הספנות והים״.