אלון חסן השעה את עצמו מהוועד; דורש בירור

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד דורש בירור מקיף בנוגע לטענות כנגדו בדבר עבודה של חברות בבעלותו מול הנמל והעסקת קרובי משפחה


00:00 ,16.06.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן השעה את עצמו מכל תפקידיו בוועד העובדים עד לקיום בירור בו ייבדקו כל הטענות נגדו, שהועלו בכתבה ששודרה בחדשות ערוץ 2 ביום שישי האחרון.

בכתבה הועלו טענות שחסן הוא בעל מספר חברות, שכולן עובדות עם הנמל ועל כך שהוא מקדם קבלת קרובי משפחה לעבודה בנמל.

חסן הודיע על החלטתו בפגישה שהתקיימה הבוקר (א') אצל יו"ר ההסתדרות עופר עיני. מלבדו נכחו בפגישה גם יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אבי ניסנקורן וממלא מקומו של חסן בוועד העובדים באשדוד, אבינועם שושן.

עיני קיבל את בקשתו של חסן.

יצוין שחסן השעה את עצמו מכל פעילות בוועד העובדים, אולם לא מעבודתו בנמל אשדוד.

יצוין עוד שהפרסום בערוץ 2 מגיע כשבועיים לפני ששר התחבורה אמור להכריע בדבר הקמת נמל המים העמוקים הבא של ישראל. על פרסום ב-22 במאי ב"PORT2PORT", למעשה התקבלה כבר החלטה בנושא וב-1 ביולי יודיע השר ישראל כץ על פרסום מכרזים להקמת והפעלת הנמל בשיטת ה-BOT באשדוד. חסן הוא מראשי המתנגדים למסירת טרמינל המכולות החדש לידיים פרטיות.

בשלב זה לא ברור איזה גוף יבדוק את פעולותיו של חסן. זאת לאחר שמבקר הפנים של נמל אשדוד ביצע כבר שתי בדיקות נגד חסן ועסקיו ובשתיהן נמצא שהוא פעל כשורה.

חסן: "אני דורש בירור מלא של הטענות שעלו בכתבה של ערוץ 2 נגדי. בשלב זה החלטתי להשעות את עצמי מתפקידי בוועד עובדי נמל אשדוד עד לגמר הבירור".

בפגישה אצל עיני הדגיש אלון חסן שכל פעולותיו אושרו כחוק וכנדרש על ידי דירקטוריון חברת נמל אשדוד, שמונה על ידי שר התחבורה ישראל כץ.

לאחר הפגישה אמר שושן, ויו"ר ועד עובדי התפעול בנמל : "קיבלנו בצער רב את ההחלטה של היו"ר שלנו להשעות את עצמו עד לגמר הבירור. אנחנו בטוחים בצדקתו, מכירים אותו ודורשים שהבירור יסתיים במהירות האפשרית, על מנת שאלון ישוב לכהן כיו"ר שלנו, כי יש לנו עוד מאבקים קשים מאוד כנגד הטייקונים שרוצים להשתלט על הנמל ולפרק את העובדים".

יועץ התקשורת של ועד העובדים חיים קוזניץ: "העובדים מאוחרים כולם. יחד נעשה ונבצע דברים ומהלכים בהתאם להנחיות שנקבל מיו"ר ההסתדרות עופר עיני".

עיני: "ההסתדרות תמשיך לעמוד לצד העובדים לקראת המו"מ הצפוי על עתיד הנמלים. בכוונתי להביא שינוי בחוקת ההסתדרות, לפיו לא יתאפשר לחבר ועד להחזיק בעסקים פרטיים המצויים בקשר עסקי עם מקום העבודה".

רשות החברות העבירה ליועמ"ש, דו"ח חמור בנושא עסקיו הפרטיים של אלון חסן בנמל אשדוד

ובתוך כך נודע כי בשבוע שעבר העבירה רשות החברות במשרד האוצר ליועמ"ש דו"ח חמור שערך בודק חיצוני בסוגיית עסקיו הפרטיים של יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד בשטח הנמל ולאור זאת מונה בודק חיצוני מטעם הנמל בעקבות דרישת רשות החברות.

בהודעת רשות החברות צויין כי הדו"ח מעלה שאלות מדאיגות באשר לקשר בין עסקיו הפרטיים של יו"ר ועד עובדי הנמל לבין חברת נמל אשדוד והחשש לפגיעה בנמל ובלקוחותיו. לאור החשיבות הגדולה שהרשות מייחסת להיבטים הציבוריים שבנושא זה, הרשות פעלה בשני מישורים: העברת הדו"ח הראשוני ליועמ"ש לצורך בחינתו וטיפול בו, וכן המשך בטיפול בענין זה בחברה.


עוד נודע כי ביום 18.6.2013, אמור להתקיים בוועדת הביקורת של החברה דיון בדו"ח וקבלת החלטות ביחס לדרך הטיפול בו.

"רשות החברות ומשרד האוצר מצפים שהטיפול בנושא על ידי דירקטוריון החברה והנהלתה יהיה מיידי, כמתחייב ממהות הממצאים, וכי ימוצו הצעדים הנדרשים להפסקה מיידית של כל מצב שיש בו חשש לניגוד עניינים או פגיעה בנמל ולקוחותיו", נמסר בהודעה מטעמם. 

לא התקבלה תגובת נמל אשדוד לדברים.