אשדוד: בית הדין הורה לעובדים לחזור ולפרוק מלט

זאת לאחר שעובדי סקטור התפעול סירבו לפרוק אניות מלט ברציפי הנמל ודרשו כי בצוות העבודה ישתתפו שלושה אתתים במקום אתת אחד. בית הדין לעבודה קיבל את עמדת הנהלת החברה והורה לעובדים לחזור לעבודה מלאה


14:01 ,23.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד פנתה אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע לאחר שעובדי סקטור התפעול סרבו לפרוק אניות מלט ברציפי הנמל ודרשו כי בצוות העבודה ישתתפו שלושה אתתים במקום אתת אחד, כפי שנקבע בהסכמים החתומים משנת 2001. 

 

עובדי סקטור התפעול שיבשו את העבודה בשבוע שעבר בעת פריקת אניות מלט בעלות מתקן לפריקה עצמית. הנהלת נמל אשדוד פנתה בדחיפות לבית הדין האזורי לעבודה בב״ש ודרשה להוציא צווים בהולים להורות לעובדים לחזור לעבודה מלאה בפריקת אניות המלט. שופט בית הדין יוחנן כהן קיבל ביום חמישי את דרישת הנהלת הנמל והוציא את הצווים המבוקשים במעמד צד אחד וקבע דיון לאתמול במעמד שני הצדדים.

 

בדיון שהתקיים אתמול וקבע כב׳ השופט יוחנן כהן כי על העובדים לקיים את ההסכמים החתומים והוציא צו המורה לעובדים לחזור לעבודה מלאה ותקינה בפריקת אניות המלט בעלות מנגנון לפריקה עצמית.

 

אניות המלט העצמאיות הינן אניות אשר מביאות עמן מטען מלט בתפזורת אשר נפרק באופן ישיר למשאיות הובלה ולכן הן נוחות לתפעול וצוות העבודה האחראי על פריקתן מונה אתת אחד בלבד וזאת בניגוד למטען שלא מגיע בתפזורת, המצריך מספר רב של אתתים בצוות.

 

מנכ״ל חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל הוסיף כי החברה איתנה ועקבית בעמדתה כי על העובדים לקיים את הסכמי העבודה, ולא תהסס לפנות לבית הדין לעבודה על מנת לאכוף את ההסכמים חתומים. עוד הוסיף כי בעידן בו קיימת תחרות עזה בפריקת מטעני מלט בין הנמלים ישנה חשיבות רבה לאיכות השירות הניתן ללקוחות החברה במגזר זה ולביצוע העבודה על ידי עובדי הנמל. 

 

מהנהלת חברת נמל אשדוד נמסר: ״דווקא בעיצומו של משא ומתן לרפורמה החליטו העובדים להפר הסכמים ולשבש את העבודה על אניות המלט. נמל אשדוד נאבק על מנת לשמור על לקוחותיו ורמת השירות הניתנת להם. העובדים חייבים להבין שראשי הוועדים לא רואים את הדברים בצורה הזו. חברת הנמל תמשיך להיאבק בכדי שלקוחות הנמל ייהנו משירות יעיל וזמין עבורם״.