אשדוד נערך לאניות הענק: צו מניעה נגד עובדי מחלקת ים המאיימים בשיבושים

הנהלת חברת נמל אשדוד פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה להוצאת צווים כנגד עובדי מחלקת ים המאיימים לשבש את קליטתה של אניית 14,000 TEU במוצ"ש הקרוב. טוענת: שביתה תסב לנו נזקים כלכליים כבדים


15:26 ,28.05.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע על מנת להוציא צו מניעה לשביתה של עובדי מחלקת ים. ההנהלה טוענת: "העובדים מחבלים במאמצים של החברה להגדלת הפעילות העסקית לקראת התחרות בנמלי הים ולשמור על ביטחונם התעסוקתי של העובדים".

 

הנהלת חברת נמל אשדוד פנתה היום (יום ראשון ה-28 במאי), באמצעות עו"ד יעקב מלישקביץ' ממשרד עו"ד פיינברג ושות', לבית הדין האזורי בבאר שבע בבקשה להוצאת צו מניעה ומתן סעדים משפטיים להסרת האיום של עובדי מחלקת הים שלא לקלוט ברציפי הנמל את אוניות הענק עם 14,000 TEU מטען אשר צפויות להתחיל לפקוד את נמל אשדוד מסוף השבוע הקרוב.

 

בבקשה שהגישה הנהלת הנמל נכתב כי "עניינה של בקשה זו הוא סירובם המאורגן של עובדי הגוררות במחלקת ים אצל המבקשת לאפשר את שילובה של הגוררת "6 דאנקור" בעבודה לצורך מתן שירות לאוניות ענק האמורות להתחיל לפקוד את נמל אשדוד בימים הקרובים. הסירוב מנומק בתירוצים מופרכים וחסרי יסוד, ומאחוריהם מסתתרים שיקולים זרים וניסיון מביש לנסות להוציא מהמבקשת כספים שלא כדין".

 

הנהלת הנמל אף מדגישה בבקשה כי השביתה תסב לה נזקים כלכליים כבדים. "משמעות השביתה היא שאניית הענק YM WORLD, הצפויה לפקוד את נמל אשדוד כבר במוצאי שבת הקרובה, לא תטופל ותחזור על עקבותיה. דבר זה יגרום לנזקי עתק למבקשת ולאובדן בלתי הפיך של מהלך עסקי שנועד לחזק את האיתנות הפיננסית של החברה לקראת התחרות הצפויה בענף המכולות, ואשר אמור, בין השאר, לשפר את ביטחונם התעסוקתי של עובדי המבקשת".

 

מהנהלת נמל אשדוד נמסר: "עובדי מחלקת הים מחבלים במאמצים הגדולים שהחברה עושה להגדלת הפעילות העסקית לקראת עידן התחרות בנמלי הים ובכך הם פוגעים בהם עצמם וכורתים את הענף עליו הם יושבים. הבאת אוניות הענק לרציפי הנמל הינה מהלך אסטרטגי מורכב אשר החברה משקיעה בו מאמצים רבים. חברת נמל אשדוד השקיעה משאבים רבים בהעמקת רציפי הנמל, הגבהת המנופים והארכת זרועות המנופים, על מנת לאפשר את קליטת אניות הענק".