ביהמ״ש בבאר שבע: צו ביניים לעצירת התקדמות תכנית פארק לכיש

השופט ציין בהחלטתו כי ״נוכח החשש שהובע בפסק הדין נראה כי אין מקום לאפשר התקדמות התכנית, עד ההכרעה בעתירה, ולפיכך יש ליתן צו ביניים כמבוקש״. ההסתדרות ביקשה להצטרף לעתירה שהגישה התאחדות התעשיינים


14:20 ,18.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

כבוד השופט גד גדעון בחר אתמול להפוך את הצו האירעי שהתקבל ביום 30 במאי בנוגע לבניית שוכנת ״פארק לכיש״ בסמוך לנמל אשדוד, ולהותירו עד מתן פסק דין בעתירה שהגישה התאחדות התעשיינים.  

 

השופט ציין בהחלטתו כי ״נוכח החשש שהובע בפסק הדין מיום 21.12.2018 נראה כי אין מקום לאפשר התקדמות התכנית, עד ההכרעה בעתירה, ולפיכך יש ליתן צו ביניים כמבוקש״.

 

נציין כי ההסתדרות ביקשה להצטרף לעתירה של התאחדות התעשיינים ובה דרישה לבטל את תכנית ״פארק לכיש״ לבניית 3,000 דירות ואצטדיון כדורגל מדרום מזרח לנמל אשדוד. התוכנית מקודמת על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ״י) בשיתוף עם עיריית אשדוד.

 

הגופים העותרים חוששים כי התוכנית יוצרת קונפליקט בין הנמל לשכונת מגורים חדשה כך שהדבר יביא בעתיד להגבלות על הפעילות הקיימת בנמל ובאזור התעשייה הסמוך לו.

 

עו״ד גלי הכט יפה ציינה במהלך הדיון כי ״ההסתדרות אינה נגד השכונה או העירייה אבל אם הסיכון הוא פגיעה, וברור שיש סיכון מהותי, ואולי תוך 5 שנים, לצמצום בעבודה ובהיקף המשרות, זאת פגיעה משמעותית, ולכן אנחנו מבקשים להיות חלק מהעתירה״.

 

את העתירה הגישה התאחדות התעשיינים בתחילת חודש מאי השנה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בטענה כי הקמה של שכונת מגורים באזור כה קרוב לנמל תפגע בעתיד בפעילות התעשייתית בנמל אשדוד.