גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 21.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.617 0
אירו 4.1057 +0.073
ליש"ט 4.7249 +0.204
100 יין 3.2675 +0.092
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

ביה״ד לעבודה אסר על עובדי נמל אשדוד לשבות או לקיים עיצומים היום

חברת נמל אשדוד פנתה בלילה באופן בהול לבית הדין לאחר שהתברר לה כי בכוונת ההסתדרות והוועדים בנמל לפתוח היום בשביתה פראית בנמל. ככל הנראה העובדים ביקשו להפגין באירוע מסירת השטח לחברת TIL שיתקיים היום בנמל הדרום. ביה״ד זימן הערב דיון בהשתתפות הצדדים
04.12.18 / 08:04
הדמייה של נמל הדרום באשדוד. באדיבות חנ״י
04.12.18
הדמייה של נמל הדרום באשדוד. באדיבות חנ״י

סגן נשיא בית הדין לעבודה בבאר שבע, השופט צבי פרנקל, קיבל במהלך הלילה את בקשתה הדחופה של הנהלת חברת נמל אשדוד והוציא צו ארעי כנגד ההסתדרות והוועדים בנמל שתכננו לשבש ולהשבית היום את העבודה בחברה. ככל הנראה העובדים ונציגי הוועדים ביקשו להגיע היום לנמל הדרום ולהפגין באירוע שעורכת חנ״י בהשתתפות שר התחבורה ישראל כץ במסגרתו היא מוסרת חלק מהשטח לחברת TIL שתתפעל את נמל הדרום.

 

הצו שהוציא בית הדין קובע כי ״על ההסתדרות לבטל כל הוראה ארגונית שניתנה בקשר לנקיטת שביתה או כל צעד ארגוני אחר שיש בו כדי להביא לשיבוש העבודה״. בנוסף, קבע השופט פרנקל לקיים הערב בשעה 18:00 דיון בהשתתפות הצדדים.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי ההחלטה לפנות הלילה באופן בהול לבית הדין התקבלה לאחר שהיה ברור מעל לכל ספק כי בכוונת ההסתדרות והוועדים בנמל לפתוח היום בשביתה פראית אשר היתה גורמת לנזקים כלכליים כבדים לחברה וללקוחותיה. 

 

ההנהלה הוציאה במהלך הלילה עדכון לעובדים בו נכתב ״נוכח אירועי העבר בהם לא כובדו צווי מניעה, יובהר כי ככל שעובדים יפרו את צו המניעה ויעדרו מהעבודה ו/או ישבשו את העבודה החברה תראה ההנהלה אותם ואת נציגות העובדים (ועדים והסתדרות) כאחראים אישית לשביתה/שיבוש העבודה על כל המשתמע מכך והחברה תנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה בגין הפגיעה בחברה ובלקוחות אם וככל שהעבודה תשובש. אנו מצפים מכם לכבד את החלטת בית הדין  ככתבה וכלשונה ולהגיע להסכמות במסגרת המו"מ עליו הורה בית הדין הארצי לעבודה״.

 

אבי אדרי, יו״ר ועד עובדי התחבורה בהסתדרות, ציין כי מדובר בהפסקת עבודה לשלוש שעות לצורך הפגנת מחאה בנמל הדרום שבו מתוכנן היום לגזור סרט במעמד שר התחבורה. אדרי הוסיף כי בכוונת ההסתדרות לכבד את הצו אך בהסתדרות בודקים את האפשרות להפגין ללא העובדים שמשובצים לעבודה. 

 

 

 
המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×