ביה״ד לעבודה דחה את עתירתו של אלון חסן

בית הדין האזורי דחה את עתירתו של אלון חסן אשר ביקש לחייב את הנהלת נמל אשדוד להשיבו לעבודה וציין כי ההליכים בעניינו טרם הסתיימו. חברת נמל אשדוד: ההחלטה בעניינו של אלון חסן תתקבל רק לאחר פסק דין חלוט


10:56 ,06.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע החליט לדחות את עתירתו של אלון חסן, שביקש לחייב את הנהלת נמל אשדוד להשיבו לעבודה. נזכיר כי אלון חסן, אשר שימש כיו״ר ועד עובדי הציוד המכני בנמל אשדוד, דרש במסגרת העתירה לשוב לעבודתו בנמל וזאת לאחר שזוכה מכל האישומים נגדו בסוף חודש מרץ. בשלב זה כל העיניים נשואות אל הפרקליטות אשר צפויה להודיע האם בכוונתה לקבל את זיכויו של חסן או שמא לערער על הזיכוי. 

 

בהחלטה המשתרעת על פני שמונה עמודים קבע בית הדין ״כל עוד קיימת אפשרות הערעור, הרי שההליכים בעניין טרם הסתיימו, והפרשנות ההגיונית היא כי ההשעיה תמשיך להיות תלויה ועומדת, עד לסיומם של ההליכים כולם, דהיינו: כולל ההליך האחרון אשר יהפוך את פסק הדין לחלוט״. בכך למעשה מקבל בית הדין את עמדתה של חברת נמל אשדוד אשר הצהירה שוב ושוב כי ההחלטה בעניינו של חסן תתקבל רק לאחר פסק דין חלוט. 

 

נזכיר כי מספר ימים לאחר זיכויו הגיע חסן לנמל אשדוד וביקש להיכנס לנמל אך אנשי הביטחון מנעו את כניסתו וזאת על פי הוראת הנהלת חברת נמל אשדוד אשר ממשיכה להתייחס למעמדו של חסן של עובד מושעה – מעמד אשר מלווה אותו מאז נפתחה החקירה הפלילית נגדו. 

 

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה להחלטת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע כי ״החברה פועלת בעניין אלון חסן בהתאם לדיני העבודה, ההסכמים הקיבוציים והוראות רשות החברות הממשלתיות. אלון חסן הינו במעמד של עובד מושעה מחברת נמל אשדוד. ההחלטה בעניינו תתקבל רק לאחר פסק דין חלוט״.