ביה״ד לעבודה: ההחלטה על הקמת שכונה – החלטת ריבון, אין אישור לשבות בנמל

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קבע היום כי ההסתדרות אינה יכולה לשבות בשל ההחלטה על בניית שכונת מגורים בסמוך לנמל שכן זוהי החלטה של הממשלה ולחברת הנמל אין כל שליטה עליה. ההסתדרות תגיש תגובה בנושא עד ה-17 ביוני


14:19 ,10.06.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות פנייתה של חברת נמל אשדוד לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע החליט היום בין הדין לא לאשר להסתדרות את הצעדים הארגוניים אותם היא ביקשה לנקוט. נזכיר כי חברת נמל פנתה לבית הדין בעקבות הכרזתה של ההסתדרות על סכסוך עבודה בנמל בשל ההחלטה להקים שכונת מגורים חדשה בשם ״פארק לכיש״ בסמוך לנמל אשדוד. לו סכסוך העבודה היה מאושר עובדי חברת נמל, על כל 1,300 עובדיו היה יכול להשבית את העבודה בו החל מה-12 ביוני. 

 

ההסתדרות וועדי העובדים טענו כי אישור התכנית ובניית שכונת המגורים תביא לסגירת פעילות הפוספטים והאשלג דרך נמל אשדוד ותביא לפגיעה קשה בנמל ולפיטורם של אלפי עובדים. אבי אבן חיים, מ״מ יו״ר ועד ציוד מכני בנמל אשדוד, כתב בפוסט בפייסבוק ביום ההכרזה על סכסוך העבודה כי ״אנחנו לא רוצים להתעורר יום אחד ולגלות שמדינת ישראל הרוויחה 3,000 יחידות דיור אבל הפסידה נמל ואלפי מקומות עבודה״.

 

כאמור, בית הדין לעבודה פסק היום כי אין מקום לשביתה של ארגון עובדי נמל אשדוד עקב הכוונה להקים שכונת מגורים חדשה ליד הנמל. סגן הנשיא השופט צבי פרנקל, הורה בהחלטתו להסתדרות לבטל כל החלטה או הנחיה לגבי שביתה או שיבוש עבודה. הנימוק הוא שזו החלטת ריבון, שאינה מהווה עילה בסכסוך עבודה. 

 

ההסתדרות קיבלה אפשרות להגיש תגובה בנושא עד ה-17 ליוני. את הנהלת נמל אשדוד מייצגים עורכות הדין חיה ארמן, מיכל הברפלד ועירית באגון ממשרד הרצוג פוקס נאמן.