גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 20.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.631 +0.304
אירו 4.0954 -0.127
ליש"ט 4.6909 +0.246
100 יין 3.2775 +0.086
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

בית הדין לעבודה לעובדי נמל אשדוד: שמרו על שקט תעשייתי מלא

הורה להסתדרות ולוועדי העובדים שלא להשבית, לשבש או לקיים עיצומים הפוגעים בעבודה הסדירה ובתפוקות. הצו אף מתייחס לעובדים באופן אישי. חברת נמל אשדוד: קוראים להסתדרות ולעובדים לכבד את החלטת בית הדין. ועד העובדים באשדוד: ההנהלה והאוצר מובילים אג׳נדה לחיסול הנמל
07.05.18 / 11:00
בית הדין לעבודה לעובדי נמל אשדוד: שמרו על שקט תעשייתי מלא
07.05.18
בית הדין לעבודה לעובדי נמל אשדוד: שמרו על שקט תעשייתי מלא

סגן נשיא ביה״ד האזורי לעבודה בבאר שבע, השופט צבי פרנקל, הוציא צו מניעה זמני המורה להסתדרות, לוועדי העובדים בסקטור התפעול והציוד המכני שלא להשבית, לשבש או לקיים עיצומים הפוגעים בעבודה הסדירה והתפוקות התפעוליות של נמל אשדוד.

 

הצו השיפוטי מתייחס גם לכלל העובדים באופן אישי ומורה להם לשמור על שקט תעשייתי מלא בנמל.

 

הצו של השופט פרנקל הגיע לאחר שהנהלת חברת נמל אשדוד הגישה בקשה למתן צו מניעה כנגד השיבושים בנמל. 

 

הנהלת הנמל צירפה לבקשתה דו״ח מיוחד שערך הסטטיסטיקאי, פרופ׳ קמיל פוקס, ובמסגרתו הוא קובע כי במהלך השבוע שעבר חלה ירידה של למעלה מ-20% בתפוקות התפעוליות של הנמל בהשוואה לשבוע המקביל בשנת 2017. פרופ׳ פוקס קבע עוד כי במהלך משמרת ב׳ בשבוע שעבר חלה ירידה של 28% בכמות המכולות שנפרקו בשעה ובמקביל חלה עלייה של 39% בזמן הטיפול במכולה במהלך משמרת זו.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: ״אנו קוראים להסתדרות, לוועדים ולכלל העובדים לכבד את החלטת בית הדין. שיבושי העבודה והירידה בתפוקות במהלך השבוע שעבר גרמו לפגיעה קשה בשירות של הנמל ללקוחותיו, ובסופו של דבר עניין זה מגיע לפתחם של כלל העובדים בחברה״.

 

ועד ציוד מכני בנמל אשדוד: ״הנהלת נמל אשדוד יחד עם האוצר מובילים את האג׳נדה לחיסול נמל אשדוד״

 

לטענת ועד ציוד מכני בנמל אשדוד ״ועד העובדים יהדוף שוב ושוב כל הליך שקרי שנפתח במצגי שווא, ויהדוף את אותה אג׳נדה של המדינה וההנהלה שמטרתה בסופו של דבר – חיסול נמל אשדוד״. ועד העובדים שואל ״מדוע המדינה מתאמצת לשחוט תרנגול שמטילה ביצי זהב ומעשירה את קופת המדינה?״, ומבטיח כי תשובות לשאלה זו יבואו בקרוב. 

 

לטענת ועד ציוד מכני בנמל אשדוד הנהלת נמל אשדוד יחד עם אגף הממונה על השכר באוצר פותחים בהליכי סרק בבית הדין נגד העובדים ומנסים לייאש ולפגוע בהם כדי שלא יצליחו להמשיך להשיא רווחי ענק לנמל ולמדינה. 

 

הם מוסיפים וטוענים כי המשבר נולד בשל כוחנות של הנהלת חברת נמל אשדוד ובשל הסתה פרועה ומתמשכת נגד עובדים וכי גורמים אלו מביאים תמונות שקר לבתי הדין לעבודה בהליכי סרק – שם ניתנים צווים אוטומטיים נגד העובדים גם כאשר לא העובדים אחראים על עיצומים ושביתות אלא ההנהלה והמדינה בעצמן. 

 

כך, לטענת העובדים, ב-26 בפברואר נדחה הליך סרק שהגישה הנהלת חברת נמל אשדוד, וכי שופטי בית הארצי לעבודה קבעו כי ההנהלה לא הביאה ראיות והוכחות לטענותיה שהתגלו כטענות סרק כאילו העובדים נקטו בעיצומים או שביתות. 

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×