בית הדין לעבודה לעובדי נמל אשדוד: שמרו על שקט תעשייתי מלא

הורה להסתדרות ולוועדי העובדים שלא להשבית, לשבש או לקיים עיצומים הפוגעים בעבודה הסדירה ובתפוקות. הצו אף מתייחס לעובדים באופן אישי. חברת נמל אשדוד: קוראים להסתדרות ולעובדים לכבד את החלטת בית הדין. ועד העובדים באשדוד: ההנהלה והאוצר מובילים אג׳נדה לחיסול הנמל


11:00 ,07.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

סגן נשיא ביה״ד האזורי לעבודה בבאר שבע, השופט צבי פרנקל, הוציא צו מניעה זמני המורה להסתדרות, לוועדי העובדים בסקטור התפעול והציוד המכני שלא להשבית, לשבש או לקיים עיצומים הפוגעים בעבודה הסדירה והתפוקות התפעוליות של נמל אשדוד.

 

הצו השיפוטי מתייחס גם לכלל העובדים באופן אישי ומורה להם לשמור על שקט תעשייתי מלא בנמל.

 

הצו של השופט פרנקל הגיע לאחר שהנהלת חברת נמל אשדוד הגישה בקשה למתן צו מניעה כנגד השיבושים בנמל. 

 

הנהלת הנמל צירפה לבקשתה דו״ח מיוחד שערך הסטטיסטיקאי, פרופ׳ קמיל פוקס, ובמסגרתו הוא קובע כי במהלך השבוע שעבר חלה ירידה של למעלה מ-20% בתפוקות התפעוליות של הנמל בהשוואה לשבוע המקביל בשנת 2017. פרופ׳ פוקס קבע עוד כי במהלך משמרת ב׳ בשבוע שעבר חלה ירידה של 28% בכמות המכולות שנפרקו בשעה ובמקביל חלה עלייה של 39% בזמן הטיפול במכולה במהלך משמרת זו.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר: ״אנו קוראים להסתדרות, לוועדים ולכלל העובדים לכבד את החלטת בית הדין. שיבושי העבודה והירידה בתפוקות במהלך השבוע שעבר גרמו לפגיעה קשה בשירות של הנמל ללקוחותיו, ובסופו של דבר עניין זה מגיע לפתחם של כלל העובדים בחברה״.

 

ועד ציוד מכני בנמל אשדוד: ״הנהלת נמל אשדוד יחד עם האוצר מובילים את האג׳נדה לחיסול נמל אשדוד״

 

לטענת ועד ציוד מכני בנמל אשדוד ״ועד העובדים יהדוף שוב ושוב כל הליך שקרי שנפתח במצגי שווא, ויהדוף את אותה אג׳נדה של המדינה וההנהלה שמטרתה בסופו של דבר – חיסול נמל אשדוד״. ועד העובדים שואל ״מדוע המדינה מתאמצת לשחוט תרנגול שמטילה ביצי זהב ומעשירה את קופת המדינה?״, ומבטיח כי תשובות לשאלה זו יבואו בקרוב. 

 

לטענת ועד ציוד מכני בנמל אשדוד הנהלת נמל אשדוד יחד עם אגף הממונה על השכר באוצר פותחים בהליכי סרק בבית הדין נגד העובדים ומנסים לייאש ולפגוע בהם כדי שלא יצליחו להמשיך להשיא רווחי ענק לנמל ולמדינה. 

 

הם מוסיפים וטוענים כי המשבר נולד בשל כוחנות של הנהלת חברת נמל אשדוד ובשל הסתה פרועה ומתמשכת נגד עובדים וכי גורמים אלו מביאים תמונות שקר לבתי הדין לעבודה בהליכי סרק – שם ניתנים צווים אוטומטיים נגד העובדים גם כאשר לא העובדים אחראים על עיצומים ושביתות אלא ההנהלה והמדינה בעצמן. 

 

כך, לטענת העובדים, ב-26 בפברואר נדחה הליך סרק שהגישה הנהלת חברת נמל אשדוד, וכי שופטי בית הארצי לעבודה קבעו כי ההנהלה לא הביאה ראיות והוכחות לטענותיה שהתגלו כטענות סרק כאילו העובדים נקטו בעיצומים או שביתות.