גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 19.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.763 -0.397
אירו 4.2846 +0.007
ליש"ט 4.7739 +0.128
100 יין 3.3496 +0.438
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

בלומנטל: עידן התחרות מחייב יישום התאמות ברגולציה

מנכ"ל חברת נמל אשדוד אמר את הדברים במהלך בוועידה העוסקת בחדשנות טכנולוגית לנמל וספנות והתייחס במיוחד לחוק חובת המכרזים. הוסיף: התחרות בנמלי הים היא הזדמנות לעשות קפיצת מדרגה טכנולוגית, תפעולית ופיננסית
12.11.17 / 11:50
יצחק בלומנטל, מנכ״ל חברת נמל אשדוד, בכנס תחבורה חכמה
12.11.17
יצחק בלומנטל, מנכ״ל חברת נמל אשדוד, בכנס תחבורה חכמה

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, השתתף לאחרונה בכנס תחבורה חכמה ותחליפי דלקים בו היה חלק מפאנל בתחום החדשנות הימית שהונחה על ידי חנן כרמלי מ-theDock. בנוסף לבלומנטל השתתפו בפאנל מייקל אייזנברג, שותף בקרן הון סיכון ׳אלף׳ מהבולטות בהייטק בישראל, וג'ורג' דימופולוס, מומחה ראשי ב-DNV-GL מובילה עולמית בתחום התקינה הימית.

 

בלומנטל התייחס במהלך המושב לתחרות הצפויה בנמלי הים בישראל ואמר כי "נמלי הים בישראל עוברים בשנים האחרונות מהפכה דרמטית". מנכ"ל חברת נמל אשדוד הוסיף כי  "השינויים הללו הם לא טיל טורפדו המגיע מתחת לפני הים, מפתיע אותך ומטלטל את ספינת הענף והמקצוע. השינויים שעוברים נמלי הים בישראל היו גלויים וברורים. בהגינות יש לומר שהשינויים האלו נעשו על ידי הממשלה בהידברות עם הנמלים ועם רשות החברות.

 

בלומנטל הסביר כיצד עידן התחרות מאפשר לחברת נמל אשדוד לחולל שינויים גדולים. "ההחלטה על פתיחת שוק הנמלים לתחרות והקמת נמל אשדוד איננה רק שינוי ברגולציה, זהו שינוי מציאות. אנחנו בחברת נמל אשדוד מעדיפים לראות בהחלטה לשנות את המציאות בענף הנמלים ולפתוח אותו לתחרות כהזדמנות לעשות קפיצת מדרגה טכנולוגית, תפעולית ופיננסית בעבודת הנמל, ואף לבצע השקעות בתחום היזמות הטכנולוגית הימית במידת האפשר. אני מעריך שההכנות שעשינו לקראת עידן התחרות יעשו טוב לנמל אשדוד". 

 

בדבריו במושב אמר בלומנטל כי הוא מצפה שגם הרגולטורים יבינו שחברות ממשלתיות המצויות בעידן של תחרות צריכות יחס אחר. "עידן התחרות מחייב גם את מקבלי ההחלטות לעשות התאמות אסטרטגיות ברגולציה על החברות הממשלתיות. אחד הדברים שמאוד מקשים עלינו כחברה ממשלתית בעידן התחרות הוא נושא חוק חובת מכרזים. בעוד החברות הממשלתיות מחויבות לעבוד על פי חוק חובת מכרזים, נמלים חדשים שייפתחו לצדנו יהיו פטורים מאותה חובה והדבר יקנה להם יתרון תחרותי בהצטיידות בטכנולוגיות חדשות".

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×