גדעון סיטרמן פורש מנמל אשדוד

לאחר כהונה סוערת בת כמעט שנתיים כיו"ר חברת נמל אשדוד הודיע הבוקר גדעון סיטרמן לשרי האוצר והתחבורה על כוונתו לסיים את תפקידו כבר בימים הקרובים


16:09 ,06.03.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

דרמה בדירקטוריון חברת נמל אשדוד. יו"ר החברה גדעון סיטרמן שיגר הבוקר מכתב לשרי האוצר והתחבורה והודיע על כוונתו לסיים את כהונתו כיו"ר פעיל בחברת הנמל. סיטרמן נימק את החלטתו: "ניתוח לב שעברתי לאחרונה, כמו גם הצורך בתקופת התאוששות, מחייבים אותי על פי עצת רופאי להפחית את עומס העבודה"

 

הקדנציה של סיטרמן בתפקיד יו"ר דירקטוריון ידעה עליות ומורדות רבים. הוא נכנס לתפקידו בראשית חודש מאי 2012 אולם מספר חודשים אח"כ נתגלעו חילוקי דעות קשים בינו לבין שוקי סגיס המנכ"ל לשעבר של חברת הנמל. סיטרמן אף נתפש במהלך הקדנציה שלו כיו"ר שאינו מתפשר מה שהוביל לעימותים קשים עם יו"ר ועד העובדים אלון חסן.

 

בראשית חודש דצמבר 2013 הודיע במפתיע אורי יוגב מנהל רשות החברות הממשלתיות על כוונתו לזמן לשימוע לקראת הליך הדחה את היו"ר סיטרמן ושניים מחברי הדירקטוריון. "במסגרת בחינת פעילות דירקטוריון החברה הכינה יחידת ההפרטה ברשות מסמך הבוחן את התנהלותו של דירקטוריון החברה ביחס למספר ארועים ונושאים בתקופה האחרונה", כתב יוגב לסיטרמן והוסיף: "מן המסמך שהוכן עולים ליקויים בהתנהלות דירקטוריון החברה בארועים שנבחנו, ובפרט עולה כי בנושאים מסויימים נפלו ליקויים מהותיים בדרך בה מילאת את תפקידך כדירקטור".

 

בעקבות כך, במהלך חודש דצמבר 2013 פנה סיטרמן למבקר המדינה בבקשה לקבל מעמד חושף שחיתויות. סיטרמן טען כי הליך השימוע של יוגב מונע מנימוקים לא ענייניים ובכך קיווה לעצור את הליך ההדחה של יוגב.

 

אולם שבועיים אח"כ, בראשית חודש ינואר 2014 התקבלה תשובה שלילית ממשרדו של מבקר המדינה. "מנהל נציבות תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה עו"ד הלל שמגר הודיע לבאי כוחו של יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד רו"ח גדעון סיטרמן, ולמנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, כי מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור הגיע למסקנה כי אין לו סמכות חוקית לברר את תלונתו של סיטרמן ולתת לו צו הגנה", נכתב.

 

כאמור, הבוקר הודיע גדעון סיטרמן, באמצעות בא כוחו ד"ר יעקב ויינרוט, על כוונתו לפרוש מתפקידו. את מכתבו חתם סיטרמן בכותבו: "אני מאחל בהצלחה לעוסקים המלאכה נוכח האתגרים הצפויים לחברת הנמל". 

 

ככל הידוע, פרישתו היזומה של סיטרמן מתפקידו כיו"ר חברת נמל אשדוד תביא את רשות החברות הממשלתיות לבטל את כל ההליכים כנגד סיטרמן.