גנרטור במשקל 175 טון נפרק בנמל אשדוד

הגנרטור, ששוויו עשרות מיליוני שקלים, מיועד לפרויקט תחנת הכוח התרמו-סולארית המוקמת באשלים


10:52 ,12.04.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

יחידת גנרטור במשקל חריג של 175 טון נפרקה לאחרונה בנמל אשדוד.

 

הגנרטור, בשווי עשרות מיליוני שקלים, הוטען בנמל אנטוורפן על גבי אונייה מתמחה ונפרק על ידי מחלקת התשתיות המיוחדות של חברת פריץ באמצעות חברת תעבורה, שביצעה את המשימה בעזרת שני מנופים ייעודיים.

 

יחידת הגנרטור הינה הרכיב משמעותי בתחנת הכוח התרמו-סולארית הגדולה מסוגה בעולם של חברת מגלים המוקמת בימים אלו באתר אשלים בנגב. הקמת התחנה צפויה להסתיים בשנת 2018.

 

הפרויקט הינו מיזם משותף של החברות אלסטום (GE) וחברת ברייטסורס הישראלית, שחברו יחדיו להקמת תחנת הכוח בהספק של 121 מגה וואט בטכנולוגיית מגדל שמש, בה עוקבות  עשרות אלפי מראות המפוזרות בשדה אחרי השמש כדי לרכז קרינה על דוד קיטור המותקן בראש מגדל במרכז השדה. הקיטור השחור המיוצר בדוד הקיטור משמש להנעת טורבינת קיטור המייצרת חשמל.

 

לצורך הקמת הפרויקט הלוגיסטי המורכב נבחרה חברת פריץ לניהול זרימת החומרים לאתר. החברה הינה בעל ניסיון בתחום ניהול הפרויקטים המיוחדים, כשבין השאר ניהלה את הלוגיסטיקה בהקמת תחנת הכוח צפית של חברת דליה אנרגיות המופעלת בגז טבעי בהיקף ייצור של 870 מגה וואט.

 

חברת נמל אשדוד מהווה נדבך חשוב ביותר בתמיכה לוגיסטית בפרויקט זה ופרויקטים נוספים באשלים, שכן מדובר באתרי הקמה הנמצאים בדרום הארץ ומטבעם מנותבים רובם ככולם דרך נמל אשדוד.