ההסתדרות ונמל אשדוד סיכמו: עובדים עם מוגבלות ייקלטו למגוון תפקידים בנמל

מנכ"ל נמל אשדוד בלומנטל: "יש לכך חשיבות מוסרית, כלכלית וציבורית. אני משוכנע שעובדי הנמל שיעבדו לצד עובדים עם מוגבלויות יהפכו לעובדים טובים יותר"


14:28 ,04.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

יו״ר הסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ״ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, סיכמו היום על קידום שיתוף הפעולה המאפשר העסקת עובדים עם מוגבלויות במגוון רחב של תפקידים ומשרות בנמל אשדוד. השניים הדגישו את המחויבות המשותפת להבטחת שילובם הראוי של עובדים עם מוגבלות, בדגש על השתלבות מוצלחת בחברות ממשלתיות יציבות ורווחיות, המציעות יציבות ומגוון רחב של אפשרויות תעסוקה.

 

ההסכמות ושיתוף הפעולה בין ההסתדרות לבין חברת נמל אשדוד, בנושא תעסוקת עובדים עם מוגבלות, קרמו עור וגידים בהמשך להסכם קיבוצי שהובילה ההסתדרות להבטחת ייצוג הולם של אנשים עם מוגבלות בעולם העבודה. נזכיר כי על פי הסכם זה, שהורחב באמצעות צו הרחבה לכל המגזר הפרטי ואומץ גם על ידי המדינה, גופים המעסיקים למעלה מ-100 עובדים מחויבים בייצוג הולם של עובדים עם מוגבלות בשיעור של 3% מכלל העובדים, וכן במינוי גורם מטעם המעסיק שיהיה אמון לקדם את הנושא.

 

מנכ״ל חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל אמר במעמד חתימת ההסכם: ״אני מודה לדירקטוריון החברה על אישור הנושא החשוב. אנו פותחים את הנמל בפני עובדים חדשים ממגוון רחב של סקטורים ורואים חשיבות רבה בהענקת הזדמנות אמיתית לעובדים עם מוגבלויות להעסקה יציבה ולהשתלבות בחברה ממשלתית מובילה. יש לכך חשיבות מוסרית, כלכלית וציבורית. אני משוכנע שעובדי הנמל שיעבדו לצד עובדים עם מוגבלויות יהפכו לעובדים טובים יותר״.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ציין הבוקר כי: "המהלך סולל דרך למציאות חיים חדשה עבור עובדים רבים ומשפחות שלמות שניצבות מאחוריהם. הירתמותם של מעסיקים גדולים במשק והסכמתם לשמש כדוגמה ליישום מוצלח של ההסכם להבטחת הייצוג הראוי של עובדים עם מוגבלות, עוזרות לחולל כאן מהפיכה של ממש. אני מברך על שיתוף הפעולה עם הנהלת נמל אשדוד בסוגיה חשובה זו, ורואה בכך צעד חיוני נוסף בהפיכתה של החברה הישראלית לחברה שוויונית וצודקת יותר".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, הצטרף לדברי יו"ר ההסתדרות והוסיף כי: "מדובר במהלך שמשפיע לא רק על העובדים שצפויים להיקלט, אלא על גם על מקום העבודה ועל השיח הציבורי כולו. שיתוף הפעולה הפורה בסוגיה זו פותח חלון הזדמנויות לשינוי חברתי אמיתי".

 

הממונה על תעסוקת עובדים עם מוגבלות בהסתדרות, גיא שמחי, ציין כי: "היום כולנו שותפים להגשמת חזון שנותן תקווה למאות אלפי ישראלים. חשוב לציין כי קליטת עובדים עם מוגבלות לא מתנהלת יותר ממקום של חסד, אלא מתוך שיח הדדי של זכויות והפנמה עמוקה של הנורמות החדשות במשק. התוצאות בשטח מדברות בעד עצמן: החל מהשילוב המוצלח של בודקי קרונות על הרצף האוטיסטי ברכבת ישראל ועד הקליטה החלקה של 60 עובדים עם מוגבלות כעובדים קבועים בבנק דיסקונט. מאחורי כל עובד עם מוגבלות שנקלט בהצלחה במקום עבודתו, עומד מעסיק שמאפשר לכך לקרות ואני מברך את הצדדים על הצטרפותה של חברת נמל אשדוד למהפכה זו".