הוארך חוזה העובדים הזמניים בנמל אשדוד

נחתם הסכם להארכת העסקת עובדים זמניים שחוזה העסקתם מסתיים החודש. ההסכם נחתם בין חברת נמל אשדוד והסתדרות העובדים כאשר מדובר בהארכה של חצי שנה עבור 30 עובדים זמניים. נמל אשדוד קלט בין יוני לספטמבר כ-90 עובדים זמניים


09:04 ,06.01.2022 מאת: מערכת פורט2פורט

נמל אשדוד חתם לפני כחצי שנה על הסכם ייחודי וראשוני מסוגו בישראל עם הסתדרות העובדים לגיוס כוח אדם זמני להתמודדות עם התור התפעולי שנוצר. כעת מבקשים בנמל, לאור המגמה הנמשכת, להאריך את העסקת 30 עובדים לתקופה נוספת של עד חצי שנה. 

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי ״בנמלים רבים ברחבי העולם נהוג להחזיק כוח עבודה זמני אשר נדרש לעבודה בתקופות עומס. הדבר לא היה מקובל בישראל ונמל אשדוד חתר לחתימת הסכם דומה מול הסתדרות העובדים שיאפשר קליטת עובדים זמניים שיתגברו את כוח העבודה הקבוע״.

 

נזכיר כי בעקבות הסכם שנחתם בין ההסתדרות ונמל אשדוד במהלך יוני – הסכם שהיה אמורה להיחתם כבר במאי אך נדחה בשל נסיגתה של ההסתדרות מההסכמות - נקלטו כ-50 עובדים זמניים שתמכו בפריקת האניות ובעקבות כך נרשמה ירידה משמעותית של כ-50% בתור התפעולי. לאור התוצאות החד משמעויות בהפחתת התור התפעולי הובילה הנהלת הנמל, כשלושה חודשים לאחר מכן, מהלך לקליטת 40 עובדים זמניים נוספים.

 

הוחלט בשיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים על הארכת העסקת העובדים הזמניים שנקלטו. תגבור כוח העבודה הקבוע הוכיח עצמו, כאשר עם קליטת העובדים הראשונים נרשמה ירידה של כמחצית ממספר האניות הממתינות

שיקו ז׳אנה, מנכ״ל חברת נמל אשדוד

 

בעת ביקורה של שרת התחבורה והבטיחות הדרכים, ח״כ מרב מיכאלי, בנמל אשדוד היא ציינה את המאמץ המשותף של מנכ״לית משרדה, מיכל פרנק, ושל הנהלת הנמל אשר הוביל למהלך של גיוס 90 עובדים זמניים לנמל, ואת ההישג של קיצור התור התפעולי שבא בעקבות הגיוסים. 

 

כעת, בעוד המשבר בשרשרת האספקה נמשך, מבקשים בנמל אשדוד להאריך את העסקת 30 עובדים לתקופה של עד חצי שנה. נזכיר כי נמל אשדוד קלט בין יוני לספטמבר כ-90 עובדים זמניים, כלומר, רק כשליש מהעובדים הזמניים שנקלטו לאחרונה בנמל אשדוד ימשיכו לתקופה נוספת בת שישה חודשים לכל היותר.

 

מנמל אשדוד נמסר כי ״העובדים שייבחרו יקבלו הכשרה משלימה לזו שעברו בעת קליטתם, ויתאפשר להם לבצע את כל תפקידי הסוור״.

 

שיקו ז׳אנה, מנכ״ל חברת נמל אשדוד ציין: ״הוחלט בשיתוף פעולה עם הסתדרות העובדים על הארכת העסקת העובדים הזמניים שנקלטו. תגבור כוח העבודה הקבוע הוכיח עצמו, כאשר עם קליטת העובדים הראשונים נרשמה ירידה של כמחצית ממספר האניות הממתינות. נמשיך לפעול באופן לא מתפשר להתמודד עם המשבר בצורה הטובה ביותר. אני מבקש להודות לשרת התחבורה ולמשרד התחבורה על התמיכה בימים מאתגרים אלו״.