ועד עובדי אשדוד: השבתה פראית של העבודה על ידי ההנהלה

בועד העובדים מגדירים את ההוראה שהוציאה הנהלת הנמל כ"השבתה פראית", בשל סירובם של העובדים ללבוש אפודים זוהרים בתוך תאי העבודה שלהם (מנופים, מלגזום וכו'). את החיצים הם מפנים אל היו"ר


00:00 ,19.12.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

הרוחות באשדוד סוערות, על רקע ההודעה התקדימית של הנהלת הנמל לעצור את העבודה ברציפי המכולות. זאת לאחר שבהנהלה נטען כי העובדים מתעלמים מהנחיות הבטיחות בכך שהם מסרבים ללבוש אפוד זוהר (ראו ידיעה נפרדת).

בתגובה לצעדי ההנהלה הודיע ועד העובדים שההוראה שהוציאה הנהלת הנמל הינה "השבתה פראית",

לטענת ועדי העובדים, ההוראה עד כה שחייבה את העובדים הייתה שכל מי שעבד בשטח הנמל (ולא בכלי סגור) מחויב באפוד זוהר. "אתמול, חד צדדית, התקבלה לפתע הוראה מההנהלה על כך שעובדי הכלים הסגורים מחויבים אף הם בלבישת אפוד זוהר. דומה הדבר לכך שמשרד התחבורה יורה לכל נהגי ישראל לנסוע עם אפוד זוהר בתוך רכבם".

מכאן תקפו ועדי העובדים בנמל אשדוד ישירות את יו"ר הדירקטוריון: "ערב השימוע שנקבע לו לצורך הדחתו בוחר יו"ר דירקטוריון, גדעון סיטרמן, לנקוט בצעדים שיתסיסו את האווירה בנמל ועושה זאת, בין היתר, על מנת להוכיח עד כמה "הוא נחוץ". יו"ר הדירקטוריון פועל בניגוד גמור לאינטרסים של הנמל ובניגוד לתפקידו כיו"ר חברה ממשלתית", ציינו בועד העובדים..

לטענת הועד, נעשתה פנייה לראש הממשלה, שר התחבורה ושר האוצר בכדי שיורו ליו"ר הדירקטוריון להפסיק את השביתה על מנת שהנמל יוכל לחזור לפעול בצורה תקינה.