יו״ר ועד נמל אשדוד הושעה לאחר שהורה להפסיק את העבודה

לאור המצב הבטחוני הורה אבינעם שושן לעובדים לעזוב את מקומות העבודה ולשהות במרחבים מוגנים. בהנהלה ראו את הצעד בחומרה והגדירו את התנהלותו כשערורייתית. ״אלו ימים בהם מדינת ישראל והחזית האזרחית זקוקה לנמל אשדוד״


13:12 ,08.07.2014 מאת: מערכת פורט2פורט

בשל המצב הביטחוני באשדוד, הורה הבוקר יו״ר ועד עובדי נמל אשדוד לנטוש את עמדות העבודה ולשהות במרחבים מוגנים. וזאת מבלי להיוועץ עם הנהלת החברה שראתה את הצעד בחומרה רבה והודיעה מיידית, בגיבוי שר התחבורה ישראל כץ, על השעייתו של אבינעם שושן מהעבודה והוא יועמד לבירור ולדין משמעתי.

 

כאמור, ועד העובדים מנמק צעדיו בכך שמשעות הבוקר נשמעו 7 אזעקות חירום באשדוד ובוצעו יירוטים של כיפת ברזל בשמי העיר. ולכם, לאור זאת הורה ועד העובדים לעובדים לעזוב את מקומות העבודה ולשהות במרחבים מוגנים.

 

"יש עובדים שמצאו עצמם במנופים הגבוהים, ללא כל אפשרות של מיגון סביבם" אמר יו"ר ועד עובדי הנמל, אבינועם שושן, "על מנת למנוע אסונות מיותרים, הורינו לעובדים להפסיק את העבודה ולשהות בקרבת מרחבים מוגנים".

 

עובדי הנמל יצאו במהירות לבתיהם, על מנת להרגיע את בני המשפחות והילדים שנמצאים בתקופת החופש הגדול. "ברגע שהמצב הביטחוני יאפשר" אמר שושן "ניתן הוראה לעובדים לחזור מיד למקומות העבודה. איננו רוצים לקחת אחריות שלא לצורך על חיי וביטחון עובדי הנמל ולהעמיד אותם בסכנת חיים בשל העבודה בנמל".

 

לעומת זאת, בהנהלת חברת נמל אשדוד ראו את הצעד שנקט אבינעם שושן בחומרה. דובר החברה ציין כי "יור ועד תפעול אבינעם שושן החליט על דעת עצמו, בלי לקבל אישור ובלי לידע איש, להורות לעובדי התפעול לנטוש את תחנות העבודה בנמל, בזמן שמדינת ישראל נמצאת במצב חרום. אבינעם שושן חרג מסמכותו והפר בכך כל נורמה אזרחית. זאת במיוחד לאור ההערכות המיוחדת של הנהלת החברה למצב הביטחוני שהחלה כבר ביום חמישי שעבר, בה הופעל מערך הביטחון והחרום הנמלי, אשר נותן מענה לאיום הביטחוני.

 

בהנהלה ציינו כי הם רואים התנהלות זו התנהלות שערורייתית, במיוחד לאור הכרזת פיקוד העורף על מצב מיוחד בעורף. 

 

דובר הנמל הוסיף וציין כי הנמל מוגדר כמפעל חיוני וחובה על העובדים להיות בנמל ולעבוד על פי חוק. ״אלו ימים בהם מדינת ישראל והחזית האזרחית זקוקה לנמל אשדוד והנמל יעמוד לצידה של מדינת ישראל ככל שיידרש. הנהלת החברה קוראת לעובדי התפעול לחזור מידית לעבודה רציפה״. 

 

״לאור הפגיעה הקיצונית באינטרסים של המדינה ושל הנמל בשעת חרום, הנהלת החברה החליטה, לאחר התייעצות עם שר התחבורה, על השעיית מזכיר ועד תפעול אבינעם שושן, מעבודתו בנמל אשדוד ולהעמידו לבירור משמעתי."

 

על כך הגיב דובר ועד עובדי הנמל ומסר כי: "חברי ועד העובדים הביעו את כעסם וזעמם, על הניצול הציני שעושה הנהלת הנמל במצב הביטחוני, אותו היא מנסה לרתום לניהול מאבק בעובדים, בשעת חירום זאת".

 

 

ההסתדרות קוראת להרגעת הרוחות

מההסתדרות נמסר בתגובה: "בשעה האחרונה נעשתה פנייה למנכ"ל נמל אשדוד בדרישה להרגיע מידית את המצב בנמל אשדוד תוך השבת העבודה תחת מגבלות הבטיחות וביטול הצעדים החד-צדדים מצד הנהלת הנמל – כולל ביטול השעייתו של יו"ר ועד העובדים, אבינועם שושן. בשעה קשה זו יש לפעול תוך גילוי אחריות".