יצחק בלומנטל: עלייה ביבוא הברזל

מנכ"ל חברת נמל אשדוד ציין כי שליש מכמות הברזל שמגיעה לישראל – בין 30 ל-50 אלף טון – מגיעה דרך נמל אשדוד. ציין כי קיימת גם עלייה ביבוא המלט


11:54 ,13.12.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ"ל חברת נמל אשדוד יצחק השתתף בפאנל "תמורות בנדל"ן ובתשתיות" והתייחס לצורך בתכנון ארוך טווח: "בעיה לאומית פותרים בתכנון אסטרטגי, לא פותרים בעיה מעכשיו לעכשיו. צריך תכנון קדימה, אנחנו בנמל, נערכים שנים קדימה"

 

בלומנטל התייחס גם לפריפריה ואמר שהנמל הוא אחד ממחוללי השינוי באזור: "נמל אשדוד מספק הרבה מאוד מקומות עבודה, בנמל יש 1,350 עובדים והרבה מאוד מקומות עבודה מסביב בפריפריה. לנמל מגיעות כל יום אלפי משאיות ביום. התפתחויות התשתיות, מערכת התחבורה והכבישים, הפכו את הנמל לצומת מרכזית שהערים מסביבה צומחות ומתפתחות בקצב מואץ. חיבור בין מקור תעסוקה, הקרבה הפיסית אליו ותשתיות מתאימות הם אלו שמניעים משפחות בעת קבלת ההחלטה היכן לרכוש דירה. אין ספק שהנמל הוא מחולל ומנוע צמיחה משמעותי בכל הישובים המצויים בקרבתו.

 

בלומנטל הוסיף כי "אנו רואים עלייה בייבוא הברזל שבא לידי ביטוי בהגעה של אניות ענק, בין 30 ל-50 אלף טון. כשליש מכמות הברזל שמגיעה למדינת ישראל עוברת דרך נמל אשדוד, ביניהם ברזל לרכבת הקלה בת"א ולפרויקטים של תשתיות לאומיים נוספים. בנוסף אנו עדים גם לעלייה בייבוא המלט".

 

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, אמר את הדברים במסגרת מושב "תמורות בנדל"ן ובתשתיות" שהתקיים במסגרת ועידת ישראל לעסקים.