"להעמיד לשימוע את מנכ"ל נמל אשדוד על שימוש חריג בסמכותו"

יו"ר ועד תפעול בנמל אבינועם שושן קורא למנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב לפעול כנגד יצחק בלומנטל ומינויים שביצע לאחרונה. הנהלת הנמל: "שושן מנסה לסחוט את ההנהלה באיומי השבתה"


11:51 ,09.02.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

 

מינויו של יצחק בלומנטל כמנכ"ל בפועל של נמל אשדוד אינו לפי הנהלים. כך עולה ממכתב ששלח יו"ר ועד תפעול בנמל אבינועם שושן למנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב.

 

שושן כתב שבלומנטל מונה לתפקיד לפני שנה כמנכ"ל זמני ועל פי חוזר מנהל רשות החברות הממשלתיות, מנכ"ל זמני בחברה ממשלתית יכול לכהן כשלושה חודשים, ובאופן חריג עוד שלושה חודשים.

 

אולם, כתב שושן, "בלומנטל מכהן כבר כשנה וזה בניגוד לנהלים, מה גם שהנמל נפגע כתוצאה מכך שאין מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון קבועים, שיכולים להנחיל דרך ושיטת ניהול שתקדם את החברה. לכן מחובתך לפעול על פי מינהל תקין ולפעול במידית למינוי מנכ"ל קבוע בחברה".

 

כמו כן, העלה שושן את העובדה שלפני שמונה חודשים מינה בלומנטל את דני שטרית לתפקיד רמ"ח תפעול, למרות ידיעתו שלשטרית חתן ואחיין שעובדים בסקטור תפעול והם למעשה כפופים אליו.

 

שושן הוסיף במכתבו מינוי שלישי במספר בנמל, שלדעתו אינו לפי כללי מינהל תקין: "לפני מספר ימים שוב מינה בלומנטל לתפקיד בכיר בנמל (סמנכ"ל תפעול) את משה נובוטני, שהיה מנ"ע תפעול, גם במקרה של נובוטני ידוע לבלומנטל שיש לו חתן שעובד בסקטור התפעול".

 

"אם זכרוני אינו מטעני", כתב שושן ליוגב, "אתה הובלת קמפיין תקשורתי תקיף כנגד עובדי הנמלים בכל מה שקשור לקרובי משפחה, והנה מתחת לאף שלך, מנכ"ל זמני בחברה ממשלתית שכפופה לניהולך מבצע שני מינויים לתפקידים בכירים עם קרובי משפחה ובניגוד עניינים חריף.

 

"אני קורא לך לקיים את הנהלים עליהם אתה ממונה ולהעמיד לשימוע את המנכ"ל הזמני של נמל אשדוד על שימוש חריג בסמכותו ועל אי ביצוע מינהל תקין".

 

בתגובה נמסר מנמל אשדוד: "לאור נחישות הנהלת הנמל להשעות את אלון חסן, החליט אבינועם שושן , שהיה שותפו של חסן לוועד, לחמם את גזרת יחסי העבודה. שושן מנסה לסחוט את ההנהלה באיומי השבתה, תוך התכחשות והתחמקות מהסכמות שהושגו בין ההנהלה לוועד.

 

"איננו מוכנים לקבל מסרים מאיימים, הרומזים שאם לא נעמוד בדרישות הוועדים, אזי העבודה הסדירה בנמל תיפגע. החברה לא תיכנע לאיומים מסוג זה. מה שהיה לא יהיה.

 

"בהתאם לחוזר רשות החברות הרלוונטי, מנהל רשות החברות הממשלתיות רשאי לאשר כי נתקיימו נסיבות מיוחדות המצדיקות מינוי מנכ"ל בפועל לתקופה העולה על 3 חודשים ועוד 3 חודשים, ובהתאם לכך אישרו הדירקטורים בחברה והן רשות החברות הממשלתיות הארכת מינויו של בלומנטל, עד כה.

 

"דני שטרית שימש כמ"מ רמ"ח תפעול ולפני מינויו הזמני חתם על הסדר למניעת ניגוד עניינים, לפיו לא יעסוק בכל נושא הקשור לקרוביו. לאחרונה הסתיים הליך המכרז לתפקיד רמ"ח תפעול, מכרז סדור, שבו נבחר רמ"ח תפעול חדש וקבוע.

 

"משה נובוטני משמש כמ"מ סמנכ"ל תפעול. המכרז לתפקיד סמנכ"ל תפעול נמצא בעיצומו ובתקופה הקרובה  יקבע מינוי קבוע לתפקיד. גם נובוטני חתם לפני מינויו הזמני על הסדר למניעת ניגוד עניינים, לפיו לא יעסוק בכל נושא הקשור לקרוביו.

 

"מינויים אלו הם המינויים הטובים ביותר לחברה הפועלת בסביבה תחרותית ועסקית ונעשו משיקולים עניינים ומקצועיים. ראוי לציין כי אבינועם שושן בעצמו היה בין המברכים על מינויים אלו".