מאבק הייצוג באשדוד: חברי הוועד לשעבר מעריכים - "אנחנו בישורת האחרונה"

רונן אלפסי, חבר ועד שהתפטר: "המספרים שלנו הולכים וגדלים מרגע לרגע. אנחנו לא מוכנים להמר על העתיד שלנו יותר". אבי אבן חיים: אנחנו זקוקים ל-51% אבל נגיע להישג מוחץ


13:23 ,25.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

רונן אלפסי, חבר ועד ציוד מכני שהתפטר מתפקידו בתחילת השבוע, שוחח הבוקר עם מערכת PORT2PORT בנושא הצטרפות עובדי הנמל להסתדרות העובדים הלאומית וציין כי "המספרים שלנו הולכים וגדלים מרגע לרגע. אנחנו בישורת האחרונה, כמעט סיימנו ואנחנו ממשיכים להחתים".

 

אלפסי הוסיף כי "אנחנו לא מוכנים להמר על העתיד שלנו יותר. אני הייתי חבר ועד ואני יודע איך העניינים מתנהלים מבפנים, ואנחנו לא רוצים להתנהל כך יותר".

 

נזכיר כי לאחר ששמונה חברי ועד בנמל אשדוד התפטרו ביום ראשון מהתפקיד הם החלו אתמול (שלישי) במהלך של החתמת עובדי הנמל להצטרפות להסתדרות הלאומית, קרי, עזיבה של ההסתדרות הכללית, וזאת לאחר שהביעו אי שביעות רצון מהאופן בה ניהלה ההסתדרות את עניינם מול ההנהלה ומול משרד התחבורה והאוצר. על מנת שעובדי נמל אשדוד יעברו להסתדרות הלאומית לפחות 51% מעובדי הנמל צריכים לחתום על טופס שמבטל את חברותם בהסתדרות הכללית ומצרף אותם כחברים להסתדרות הלאומית.

 

בנמל אשדוד שהו באותה עת נציגים של ההסתדרות הכללית בהם אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הכללית, ואלון וייס, וניסו להניא את העובדים מלעבור לגוף אחר שייצג אותם. למערכת port2port נודע כי ההסתדרות אף השביתה את העבודה בנמל למשך כשעה לטובת אסיפה עם העובדים בנושא זה. נציגי ההסתדרות הכללית נמצאים גם בשעה זו בנמל אשדוד ומדברים עם העובדים על מנת לשכנע אותם שלא יעברו.

 

אתמול העריך אבי אבן חיים, חבר ועד ציוד מכני שהתפטר מתפקידו בוועד, כי הם יחצו את הרף הנדרש של 51% ואף יגיעו ל-80% מכלל עובדי נמל אשדוד. "אנחנו רוצים להראות שאנחנו מגיעים להישג מוחץ. יש פה סחף רציני לכיוון ההסתדרות הלאומית", ציין אבן חיים. "אנחנו בסך הכל רוצים להתפרנס בכבוד", הוא הוסיף.