מציירים בטיחות בנמל אשדוד

זו השנה הרביעית נערך הפנינג ותחרות ציורים נושאת פרסים לילדי העובדים. הציורים ייתלו על קירות חברת הנמל


00:00 ,05.02.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד ערכה הפנינג ותחרות ציורים נושאת פרסים עבור ילדי עובדי החברה.

באירוע, שהתקיים במרכז אשכול פיס באשדוד, השתתפו כ-220 ילדים והוריהם. מטרת האירוע, שמתקיים זו השנה הרביעית ברציפות, היא הטמעת ערכי זהירות ובטיחות בחיי היום-יום בקרב ילדי בתי הספר היסודיים ועידודם להשקיע חשיבה יצירתית בנושאי בטיחות. ליוזמה לאירוע שותפים יחידת הבטיחות וחטיבת תקשורת תאגידית בנמל.

הילדים המשתתפים הוזמנו לצייר ציורים בנושא בטיחות. במהלך האירוע התקיימה תחרות נושאת פרסים בין הציורים, כשהשנה הוצגו הציורים בעמוד הפייסבוק של חברת הנמל ודורגו על ידי העובדים וילדיהם, שקולותיהם היוו 40% מהציון הסופי. בנוסף, ועדה בחנה את הציורים, ובחרה שלושה מהם שהתבלטו במיוחד. קולות הוועדה היוו 60% מהציון הסופי. כל הציורים יוצגו באתר האינטרנט של נמל אשדוד ויעטרו את קירות משרדי חברת הנמל. הזוכים בשלושת המקומות הראשונים הם יובל ברט, שחר בן זינו ומאי פרץ, שזכו בפרס של חבילת ספרים.

סמנכ"ל משאבים של חברת נמל אשדוד עובדיה כהן בירך את המשתתפים: "בנמל עושים אינספור מצגות ועמלים רבות בהדרכות הבטיחות לעובדים, אבל התובנה שלי מהמפגש המדהים הזה והתועלת הכי טובה והכי אפקטיבית היא, שרגע לפני תחילת העבודה, מספיק שכל אחד מהעובדים יתבונן על התמונות של הילדים היקרים ואני בטוח שהוא יישמר לנפשו. הכי טוב שאפשר למענם ולמענו".

לדברי מהנדס הבטיחות מאיר עמר, "מיזם 'מציירים בטיחות' קיבל שבחים רבים במסגרת התחרות הארצית לקידום הבטיחות במפעלים, בו הנמל זכה במקום הראשון. הערך המוסף למיזם הוא החשיבה המשותפת של ילדי העובדים והוריהם בעת היצירה על נושאי הבטיחות השונים. מדובר באבן דרך לחינוך ולהפנמת ערך הבטיחות כערך עליון".