נחתם ההסכם בין חברת נמל אשדוד וחנ״י להקמת מסוע גרעינים

מסוע הגרעינים, שיוקם ברציף 21, יהיה באורך של 2.5 ק״מ ויוקם בעלות של 220 מיליון שקל. נמל אשדוד: המהלך ישפר את השרות ליבואני הגרעינים ומוצרי הגרעינים בישראל, יקצר את זמן הפריקה, יפחית את עלויות היבוא של מוצרי מזון בסיסיים


10:34 ,25.02.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד וחנ״י ציינו בישיבה מיוחדת את החתימה על הסכם להקמת מסוע גרעינים ברציף 21 בהיקף כספי של 220 מיליון שקלים. הישיבה המיוחדת לציון ההסכם התקיימה בנמל אשדוד בהשתתפות יו״ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן בכור, מנכ״ל החברה, יצחק בלומנטל, ומנכ״ל חנ״י שלמה ברימן.

 

שר התחבורה ישראל כץ אישר את הקמת המסוע החדיש ברציף 21 במטרה להגדיל את היקף שינוע הגרעינים בנמל. עם הפעלתו של המסוע החדש הוא יאפשר מיצוי של קיבולת ממגורת אשדוד וייתן מענה הולם להתפתחויות בענף יבוא הגרעינים שנים רבות קדימה. המסוע צפוי להיכנס לפעילות ברבעון הרביעי של שנת 2021. טרמינל הגרעינים יוקם במטרה לשפר את השרות ליבואני הגרעינים ומוצרי הגרעינים בישראל, לקצר את זמן הפריקה ולהפחית את עלויות היבוא. 

 

הגרעינים ומוצרי הגרעינים הינם מרכיב מזון בסיסי לאדם ולבעלי החיים הניזונים ממנו הן במשק החלב והבשר והן בלולים ובמשק הביצים. לטרמינל הגרעינים הוקצה שטח של כ-300 מטר לאורך רציף הנמל וזאת על מנת להקים רציף ייעודי לקבלת מטעני גרעינים ומוצרי גרעינים. כעת מיושם השלב בפרויקט של הקמת מסוע גרעינים שהינו מערכת הולכה מהרציף לאורך כ-2.5 ק״מ עד לממגורה בעורף הנמל.

 

אורנה הוזמן בכור: ״יום חג הוא לחברת נמל אשדוד וחברת נמלי ישראל, הגענו לעת הזאת לאחר מאמצים מרובים של שני הצדדים ואני מצפה כי הפרויקט יעמוד לוחות הזמנים ויהווה מנוע צמיחה עתידי להכנסות חברת נמל אשדוד״.

 

יצחק בלומנטל: ״הגענו לרגע החתימה על ההסכם הקמת מסוע הגרעינים, תוך הירתמות של שני הצדדים אשר ראו בזה משימה כלכלית לאומית חשובה, שתשאיר את חותמה גם לדורות קדימה״.