נמל אשדוד: אושר פרויקט שדרוג שני עגורנים ברציף 23

במסגרת הפרויקט, בעלות של 8 מיליון יורו, יוארכו זרועות המנופים והם יוגבהו כך שיוכלו לטפל באניות בנפח של 14,000 TEU. בלומנטל: נוכל להתחיל ולקלוט אניות גדולות מחודש אפריל השנה"


11:12 ,19.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד חתמה עם הנציגות הספרדית של חברת קלמאר השבדית על ביצוע פרויקט להארכת זרועות והגבהתם של שני עגורנים ברציף 23. מדובר על הגבהת העגורן ב-9 מטר והארכת הזרוע ב-5.5 מטר. גובה תא המפעיל לאחר הגבהה יהיה 50 מטר מהקרקע, גובה הרמה מקסימלי יהיה 44 מטר. לאחר ההגבהה גובה קצה העגורן כאשר הזרוע מורמת יגיע ל-118 מטר.

 

הפרויקט, שעלותו היא כ-8 מיליון אירו, מתבצע במסגרת יישום התכנית האסטרטגית והמוכנות לעידן התחרות שאושרו בדירקטוריון חברת נמל אשדוד. הנהלת הנמל החליטה להקדים את הפרויקט בשנה ולבצע אותו כעת לאחר שחתמה על הסכם עם ברית ההובלה הימית אשר יאפשר את הגעתן של אניות המשא הגדולות החל מאפריל השנה.

 

מנכ"ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, ציין כי "הנהלת הנמל והדירקטוריון אישרו תכנית אסטרטגית מקיפה עד שנת 2028, הכוללת תכנית השקעות בגובה של כ-2.4 מיליארד שקל להשקעה בתשתיות החברה והצטיידות כדי לתת מענה לתחרות מול הנמל החדשים שנבנים.

 

"התכנית האסטרטגית של נמל אשדוד מתייחסת לכל תחומי הפעילות בחברה. ביצוע פרויקט הארכת המנופים והגבהתם יאפשר לנמל אשדוד לקלוט אניות בעלות קיבולת מטען גבוהה באופן משמעותי לעומת האניות שמגיעות כיום לרציפי הנמל. מדובר במהלך חשוב, וביצוע הפרויקט מבטיח שנמל אשדוד יוכל להתחיל לקלוט אניות מטען גדולות של 14,000 אלף TEU החל מחודש אפריל השנה".