נמל אשדוד: העבודה הושבתה לשעתיים, הוועדים דורשים להקים ועדת חקירה

בעקבות הוראה של הוועדים בנמל אשדוד הופסקה העבודה בכל הנמל, וזאת לטענתם, בשל מנופים לא בטיחותיים הפועלים בנמל, בעיקר ברציף 21 וברציף היובל. חברת נמל אשדוד: אירעה תקלה טכנית, התנהלות שרירותית ולא אחראית של הוועד


09:58 ,16.04.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות הוראה של הוועדים בנמל אשדוד הופסקה העבודה בכל הנמל, וזאת לטענתם, בשל מנופים לא בטיחותיים הפועלים בנמל, בעיקר ברציף 21 וברציף היובל. הוועדים הורו לעובדים להפסיק את עבודתם וזאת עד לבדיקת תקינות כל המנופים בנמל.

 

מוועד עובדי ציוד מכני ותפעול נמסר כי ״רציף 21 מסכן חיים. כל יום נופלים חלקים שלמים מהמנופים, ואנחנו לא נסכן חיי אדם ואת חיי העובדים, העבודה בנמל הופסקה״.

 

הוועדים ציינו כי ״לא נסכן חיי אדם. כמה אפשר לשתוק? פעם קודמת נפלה זרוע ממש. אנחנו מפעילים את הכלים ואמורים לקבל כלים תקינים. צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית בגלל מה שמתרחש ברציף 21״.

 

הוועדים הזכירו כי בחודשים האחרונים אירעו מספר מפגעים בטיחותיים בנמל כולל במנופים ברציף היובל. לדבריהם, משקולת התנתקה ממנוף, זרוע של מנוף נפלה לרציף, פליפרים מתנתקים מהמנופים, כבלי חשמל קרועים ומתנתקים וברגים נופלים ואתמול אף ״הלך״ גיר באמצע העבודה במנוף 215. 

 

נזכיר כי בפברואר 2017 במהלך עבודות תפעול ברציף 21 קרסה זרוע של מנוף לתוך אנייה שעמדה ברציף, וכי הנהלת חברת נמל אשדוד הקימה ועדה לבדיקת נסיבות האירוע.

 

חברת נמל אשדוד: תקלה טכנית ולא אירוע בטיחותי, התנהלות שרירותית ולא אחראית של הוועדים

 

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה: ״במהלך שעות הבוקר אירעה תקלה טכנית במנוף אחד הרציפים, אשר בגינה החליט ועד ציוד מכני להשבית את העבודה בנמל למשך כשעתיים. יש להדגיש כי היה ברור מראש שלא מדובר באירוע בטיחותי. 

 

״הנהלת הנמל רואה בחומרה את ההתנהלות השרירותית והלא אחראית של הוועד אשר החליט על דעת עצמו, ומבלי לבדוק את הדברים, להשבית את העבודה. לוועדי העובדים אין כל סמכות ואינם נושאים באחריות למערך התפעולי של חברת נמל אשדוד. מנכ״ל הנמל הקים צוות לבדיקת התקלה הטכנית והיא מטופלת כעת״.