נמל אשדוד: שיא בפריקת ברזל

חברת נמל אשדוד רשמה שיא פריקה של 11 אלף טון נרשם ביום הפריקה הראשון של אניית ענק מסוג צובר. יצחק בלומנטל: "הישג מקצועי רב משמעות"


10:20 ,26.05.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

בנמל אשדוד עוגנת ונפרקת אניית ענק הנושאת מטען ברזל במשקל 50,000 טון. האנייה, מסוג צובר ולא אניית מטען רגילה עמוסה במטען ברזל במיוחד ובהיקף חריג נפרקת כולה בנמל אשדוד לטובת יבואני הפלדה הישראליים.

 

הליך פריקת האנייה הינו ייחודי ומשלב מקצועיות רבה, יכולת מעבר בין תצורות עבודה שונות ועבודה על פי תקני בטיחות שונים, לאור מבנה הצובר של האנייה עם אזורים שאינם נגישים לפריקה סטנדרטית. במהלך הפריקה משתמשים צוותי העובדים בכלים מגוונים על מנת להגיע לכל פיסת מטען.

 

יש לציין כי במהלכו של יום הפריקה הראשון הורד מטען בהיקף עצום של 11 אלף טון,  ומדובר בהישג משמעותי מבחינת היקף הפריקה השווה למספר ימי עבודה.

 

אניית Sonoma המיוצגת על ידי חברת קוראל תשהה בנמל אשדוד כשבועיים לצורך פריקתה. בשל גודלה, הוקצו לפריקתה צוותים מתוגברים במטרה לזרז את קצב פריקתה וזמן שהייתה בנמל.

 

מנכ"ל נמל אשדוד, יצחק בלומנטל, ציין כי "בשנה האחרונה חלה עלייה ניכרת במספר אניות ברזל ומתכות גדולות מהמזרח. שכן, עד לאחרונה מטעני הברזל הגיעו לארץ מנמלי אירופה והמזרח התיכון באניות קטנות ביחס לאנייה זו. מטען בסדר גודל שכזה שונע בעבר על ידי כ- 10 אניות ומדובר בהישג מקצועי רב משמעות. הישג אשר מגביר את היתרון התחרותי של חברת הנמל בפריקת אניות גדולות באמצעות עובדים מיומנים שהוכשרו למשימות מיוחדות אלו".