שר החקלאות קיים ביקורת בנמל אשדוד על הליך יבוא הבשר

במהלך הביקורת עלה השר לאחת האניות שהביאו אלפי ראשי צאן ובקר מפורטוגל לישראל, ובחן את אופן הטיפול בבעלי החיים. "לא ניתן שום הנחות בנושא צער בעלי חיים בכלל"


13:02 ,25.08.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

כחלק ממדיניות משרד החקלאות לצמצום אירועי צער בעלי חיים, הגיע אתמול שר החקלאות, אורי אריאל, לביקורת בנמל אשדוד. אל נמל זה מגיעים חלק ממשלוחי העגלים המיובאים לישראל. במהלך הביקורת, עלה השר, יחד עם נציג השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, על אנייה שהגיעה מפורטוגל לישראל עם כ-3,000 ראשי בקר וכ-1,500 ראשי צאן. השר קיבל סקירה מנציגי בעלי האנייה והיבואנים לגבי התנאים הניתנים לבהמות. יחד עם השירותים הווטרינריים, השר התרשם כי התנאים סבירים, אך ציין כי "לא יינתנו שום הנחות בנושא צער בעלי חיים".

 

כידוע, ישראל מייבאת מידי שנה בעשרים שנים האחרונות מאות אלפי ראשי צאן ובקר מאוסטרליה ומאירופה. יבוא העגלים כפוף להסכמי סחר בין לאומיים. משרד החקלאות אחראי לרווחת בעלי החיים ואנשי השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות אכן בודקים את התהליך המתבצע בישראל משלב הפריקה ועד לשחיטה. כל מקרה חריג שנמצא, מדווח ומתוחקר מידית.

 

שר החקלאות אורי אריאל: "נושא צער בעלי חיים חשוב מאוד למשרד החקלאות ולי באופן אישי. החלטנו לקיים ביקורת פתע במשלוח עגלים שמגיע לישראל, על מנת לראות את המציאות מקרוב. התנאים באניה היו נאותים. אנשי המקצוע בשירותים הווטרינריים עושים עבודת קודש לצמצום הפגיעה בבעלי החיים, ואנחנו בוחנים כל הזמן דרכים חדשות מה עוד אפשר לעשות על מנת לצמצם את הפגיעה בבעלי החיים המיובאים לישראל.

 

"צער בעלי חיים הוא איסור ידוע ביהדות, דוגמא לכך הוא הכלל "לא תחסום שור בדישו", שכבר נכתב בתורה לפני אלפי שנים. היהדות לימדה את האנושות שלא לפגוע בבעלי חיים ואנחנו כמדינה רואים בכך מחויבות מוסרית ומקצועית."