ספינת מפרשים מרהיבה של הצי המקסיקני הגיעה לנמל חיפה

הספינה ARM Cuauhtémoc ועליה 400 אנשי צוות וקדטים מקורס קציני חיל הים המקסיקני, הגיעה לישראל במסגרת סיבוב מסביב לעולם. הספינה תשהה בנמל עד יום חמישי ונציגים מחיל הים הישראלי והשגרירות המקסיקנית יתארחו עליה


00:00 ,12.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת סיבוב מסביב לעולם, הגיעה אתמול לנמל חיפה ספינת המפרש של הצי המקסיקני, הנקראת ARM Cuauhtémoc. על סיפונה של הספינה המרהיבה ישנם כ-400 אנשי צוות וקדטים מקורס קציני הים של חיל הים המקסיקני. החניכים מתאמנים במהלך ההפלגה בניווט, חוקי דרך בים, וימאות בסיסית.

מנמל חיפה נמסר כי, הספינה נבנתה בשנת 1982 ונמל הבית שלה נמצא באקפולקו. הספינה קרויה על שמו של השליט האחרון של האצטקים שהוצא להורג ב-1525. עד היום הפליגה הספינה לא פחות מ-700 אלף קילומטר בים (400 אלף מייל ימי). אורכה 67.2 מטרים ושטח המפרשים שלה עצום 2,368 מ"ר.

עוד נמסר כי, הספינה תשהה בנמל חיפה עד יום חמישי במהלך התקופה יסיירו החניכים והצוות בארץ, בעוד מפקד הספינה, אנטוניו ויואלדו, יארח על הסיפון נציגים מחיל הים הישראלי ומהשגרירות המקסיקנית בישראל למסיבת קוקטייל חגיגית.

עוד ציינו כי, ניתן לראות היטב את הספינה מוארת בלילה מרחוב העצמאות או מהכרמל. כמו כן, ספינת מפרש מרשימה לא פחות, הפעם של הצי האיטלקי, תגיע לנמל חיפה לקראת סוף החודש.