גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

נמל רוטרדם יבחן ניווט אוטונומי בתחומיו

רשות הנמל חתמה על הסכם עם סטארט אפ בתחום הבינה המלאכותית בשם Captain AI במטרה להכשיר ״קפטנים״ מלאכותיים לטובת ניווט עצמאי בשטח הנמל
09.10.18 / 15:07
המעבדה הצפה בנמל רוטרדם. ניווט באמצעות בינה מלאכותית
09.10.18
המעבדה הצפה בנמל רוטרדם. ניווט באמצעות בינה מלאכותית

רשות נמל רוטרדם חתמה על הסכם שותפות עם סטארט-אפ בתחום הבינה המלאכותית, וזאת במטרה לסייע בפיתוח ניווט אוטונומי בתוך הנמל.

 

לטענת רשות נמל רוטרדם אין מדובר בשאלה ״אם״ אלא ״מתי״ יוצג לשימוש נושא הניווט האוטונומי. על מנת להתכונן לשינוי הזה, רשות הנמל הסבה אניית ניטור למעבדה צפה שמטרתה לאסוף נתונים, כולל על פעולת הספינה וכוחה, שיהיו זמינים לעסקים ולקהילת המחקר.

 

במסגרת השותפות הראשונה שלה בתחום, רשות נמל רוטרדם חתמה על הסכם עם סטארט-אפ בשם Captain AI אשר יוסיף מידע מלאכותי לנתונים במטרה להכשיר ״קפטנים״ מלאכותיים לטובת ניווט עצמאי בשטח הנמל.

 

רונאלד פול, סמנכ״ל התפעול של רשות נמל רוטרדם, ציין כי ״נמל רוטרדם בודק ללא הרף  כיצד הנמל שלנו יכול להיות בטוח יותר, יעיל יותר וטוב יותר. על ידי שיתוף פעולה עם גורמים אחרים, כולל על ידי שיתוף הנתונים ששיש בידינו, אנו שואפים לקדם את הפיתוח של טכנולוגיות חדשות ולחקור את ההשפעה שלהן על הנמל ועל מתקני הנמל. אנו צופים כי שימוש בניווט אוטונומי יגביר עוד יותר את הבטיחות ואת הנגישות של נמל רוטרדם, יתר על כן, זה יהיה סיוע יעיל עבור סקיפרים ובקרי תנועה. מהסיבות הללו רשות נמל רוטרדם מבקשת לבחון את היישום הזה, שכבר נמצא בשימוש במגזר התעופה כבר שנים רבות, יחד עם גורמים אחרים״.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×