תולדות נמל אשדוד יצוינו בספר חדש

חברת נמל אשדוד משיקה ספר חדש- "נמל הבית"- שיגולל את סיפורי הנמל מאז ייווסדו לפני קרוב ל-50 שנים. הספר כולל תיאור היסטורי של הקמת והתפתחות הנמל


00:00 ,17.01.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד משיקה השבוע ספר חדש העונה לשם "נמל הבית" ומהווה נקודת ציון היסטורית-דוקומנטרית על תולדותיו של הנמל הימי, שנוסד לפני קרוב ל-50 שנים. הספר מספר את סיפורו של נמל אשדוד בעבר, בהווה ובעתיד, וחושף פרטים מעניינים על אופי העבודה במתקני הנמל השונים.

מחברת נמל אשדוד נמסר כי, הספר שהופק במתכונת אלבומית ובכריכה קשה, מציג מידע היסטורי ופיקנטי, ותצלומים גדולים וצבעוניים משנות קיומו של הנמל. את הפקת הספר יזמה חטיבת דוברות ותקשורת תאגידית בחברת נמל אשדוד ועל הכנתו שקדו גורמים רבים בחברה מזה חודשים ארוכים.

בספר ניתן למצוא תיאור היסטורי של נמל אשדוד, מיום הקמתו בשנת 1961, ועד לימים אלה, כולל ציוני דרך חשובים כגון: בניית שוברי הגלים, תחילת התיירות הימית מהנמל ועוד. כמו כן, מלמד הספר על מבנה הנמל ומאפייניו; יתרונותיו המרובים של נמל אשדוד, לרבות מיקום, תעסוקה, כלכלה ושינוע; הטמעת טכנולוגיות מתקדמות בנמל; קשרי קהילה ואיכות סביבה בחברת נמל אשדוד, וכמובן, תכניות לעתיד.

עוד נמסר כי, תשומת לב מיוחדת הוקדשה למרקם האנושי הייחודי העומד מאחורי הנמל ולכן פרק מיוחד בספר מוקדש לבעלי התפקידים בנמל. כמו כן, שולבו בספר התייחסויות לנושא הימי באופן כללי, וניתן למצוא בו סיפורים מעניינים שאירעו בנמל וגם התייחסויות הקשורות להווי הימי בכללותו. הספר שנערך על ידי העיתונאי לשעבר אבי שמול, הוצא לאור בהפקת החטיבה לתקשורת תאגידית של חברת נמל אשדוד.

"פעילות חברת נמל אשדוד היא מלאכה מורכבת המובילה את חוד חנית התעשייה, הקדמה והטכנולוגיה בישראל מזה שנים רבות", ציינו ניצב (בדימ') יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד ושוקי סגיס, מנכ"ל החברה, "הספר מציג לרגע את התרבות והעשייה המרכיבה את חיינו. אנו תקווה כי כל אחד מן הקוראים שייחשפו לספר יחוש גאווה בעת קריאתו, בחלקו ובהשתייכותו לנמל אשדוד".