נמל אשדוד נערך להטמעה מלאה של ה- TOS

חברת נמל אשדוד נערכת לקראת הפעלת המערכת בכל רציפי המכולות בנמל. זאת לאחר הטמעת מערכת ה- TOS ברציפי נמל איתן במאי 2005. בחברת הנמל מבטיחים להשקיע את מרב המאמצים על מנת לקצר ולמזער את השיבושים עקב הפעלת המערכת החדשה


00:00 ,31.07.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד נערכת לקראת הפעלת המערכת בכל רציפי המכולות בנמל. זאת לאחר הטמעת מערכת ה- TOS ברציפי נמל איתן במאי 2005. בחברת הנמל מבטיחים להשקיע את מרב המאמצים על מנת לקצר ולמזער את השיבושים עקב הפעלת המערכת החדשה.
 
בימים אלה נערכת חברת נמל אשדוד לקראת הפעלת מערכת ה- TOSברציפים הישנים וביצוע תיאומים מול סוכני האוניות על תהליכי העבודה, דרכי ההתקשרות ואופן הפעילות.
 
כידוע, מערכת ה- TOS מאפשרת שליטה בכל השרשרת הלוגיסטית של המכולה, משער הנמל ועד האונייה בכל רגע נתון ובצורה גראפית. כמו כן, המערכת מסייעת בשיפור התפוקות ע"י ארגון וחלוקת העבודה בשטחי האחסנה ובאונייה מראש, עריכת סדר בשטחי האחסנה, כך שהאחסנה מסודרת עבור טעינת האוניה במדויק ועוד.
 
במסגרת זו הודיעה הנהלת החברה כי החל מיום חמישי ה- 2.8.07 עד מוצ"ש 4.8.07, יתכנו שיבושים קצרים בפעילות רציפי 7 ו- 9 בנמל ובפעילות הטעינה והפריקה של אוניות המכולה. הנהלת החברה הודיעה ללקוחותיה כי בכוונתה לעשות את מרב המאמצים על מנת לקצר ולמזער את השיבושים עקב הפעלת המערכת החדשה.
 
מערכת ה- TOS הושקה לראשונה בישראל בחודש מאי 2005 בנמל איתן החדש ותהליך ההטמעה הסתיים בהצלחה. בנמל אשדוד ציינו כי מערכת ה- TOS הובילה לעלייה מתמשכת ברמת התפוקות, כך למשל טוענים בנמל, בחודשים ינואר עד יולי 2007 התפוקות ברציפי נמל איתן עמדו על 20.2 מכולות לשעת גשר לעומת 16.2 מכולות לשעת גשר בחודשים ינואר עד יולי 2006.
 
לדברי שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, "הפעלת מערכת ה- TOS בכל רציפי המכולות תוביל את נמל אשדוד לחזית הטכנולוגיה ותביא לקיצור זמני המתנת האוניות לשיפור ולייעול כלל שרשרת השירות ללקוח. באמצעות היתרונות הרבים שבמערכת, החל משיפור תהליך קבלת ומסירת מכולות, ניהול רציף של כל השרשרת התפעולית במסוף, קשר ישיר נמל-סוכן בתפעול האונייה, שיפור רמת שירות למשאיות, ותכנון שטחי אחסון ביעילות, נוכל להמשיך ולשפר את השירות ללקוחותינו ולנצל בצורה יעילה יותר את המשאבים העומדים לרשותנו".