ספנות במשבר: ענקית ביטוח אשראי תפסיק לבטח את עסקאות צים

יולר הרמס הגרמנית החליטה שלא לבטח את עסקאות צים לאור המשבר בענף הספנות ולאור מצבה הפיננסי של החברה. צים בתגובה: הרמס בוחנת מחדש את כל תעשיית הספנות


00:00 ,12.07.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת יולר הרמס הגרמנית – אחת מחברות ביטוח האשראי הגדולות בעולם החליטה שלא לבטח את עסקאות צים לאור המשבר בענף הספנות ולאור מצבה הפיננסי של החברה. צים בתגובה: למיטב ידיעת החברה לנוכח התנאים הכלכליים בענף הספנות, הרמס בוחנת מחדש את כל תעשיית הספנות
 
חברת Euler Hermes הגרמנית – אחת מחברות ביטוח האשראי הגדולות בעולם, הודיעה בחודש שעבר לספקים על החלטתה להפסיק לבטח את עסקאות חברת הספנות צים, על רקע המשבר בענף הספנות ומצבה הפיננסי של החברה.
 
ככל הידוע, מדובר בעיקר בעסקאות לאספקת דלקים לצים ועפ"י העיתון הלונדוני 'לוידס' יולר הרמס פנתה בין השאר אל החברות BP, Shell, שברון-טקסקו ועוד.
 
עפ"י מקורות בענף, החלטת מבטח האשראי הגרמני אינה בהכרח קשורה בחברת צים בלבד אלא מונעת מהכוונה לצמצם את האשראי לכלל ענף הספנות הנמצא במשבר.
 
צים מסרה בתגובה ללוידס כי "למיטב ידיעת החברה לנוכח התנאים הכלכליים בענף הספנות, הרמס בוחנת מחדש את כל תעשיית הספנות. יש להדגיש כי מעבר לכך אף אחד מהספקים של צים לא צמצם את האשראי לחברה. החברה נוקטת וממשיכה ליישם אסטרטגיה וצעדים שיבטיחו שהיא תוכל לצלוח את התנאים הכלכליים המאתגרים בענף, ובאופן שיאפשר לחברה להיות במצב של צמיחה וגידול כאשר תנאי השוק ישתנו".