אניית מארסק איבדה מאות מכולות בים

זהו אירוע שישי שהתרחש תוך 80 יום שכולל אובדן מכולות במעבר בנתיב מאסיה לחוף המערבי של ארה״ב. האירוע יכול להוביל להגבלות זמניות על גובה המכולות המוערמות על סיפון האנייה בנתיב סחר זה


11:38 ,21.02.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

אניית מארסק, Maersk Eindhoven בנפח של 13,092 TEU, איבדה ״כמה מאות מכולות״ שנפלו לים, וזאת עקב תקלה שאירעה במנוע האנייה במהלך אוויר גרוע. האירוע התרחש  ליד יפן, וזאת כאשר האנייה היתה בדרכה מנמל שיאמן בסין, אל עבר נמל לוס אנג׳לס. על פי הדיווחים האחרונים מדובר בכ-260 מכולות שנפלו לים וב-65 מכולות נוספות להם נגרם נזק. 

 

אירוע איבוד המכולות בנתיב הפסיפי לכיוון צפון עשוי להשפיע על בחינה מחודשת של דרך אחסון המכולות באניות ענק ULCV ויכול להוביל להגבלות זמניות על גובה המכולות המוערמות על סיפון האנייה בנתיב סחר זה.

 

חברת מארסק אישרה כי לצוות האנייה שלום וכי היא שבה להפליג במסלול המתוכנן לה. החברה הוסיפה בהצהרה כי היא ממתינה לדיווחים נוספים על אובדן מכולות וכי ״אנו בוחנים כרגע אפשרויות נמל מתאימות ביותר באסיה לעגינת האנייה ונעדכן לגבי החלטת מיקום הנמל ותזמון״.

 

נציין כי זהו אירוע שישי שהתרחש תוך 80 יום שכולל אובדן מכולות במעבר בנתיב אסיה לחוף המערבי של ארה״ב. על פי דיווחים, יותר מ-2,750 מכולות נפלו לים לפני האירוע האחרון - כפול מהממוצע השנתי.

 

נזכיר כי רק לאחרונה, אנייה אחות של ״מארסק איינדהובן״, האנייה Maersk Essen, היתה מעורבת באירוע דומה ואיבדה כ-750 מכולות שנפלו מעבר לסיפון לים במהלך מזג אוויר סוער בדרכה לנמל לוס אנג׳לס. בשל הצפיפות הרבה בנמל בלוס אנג׳לס, מארסק הסיטה את האנייה לנמל לאזארו קרדנאס במקסיקו.