דיווחים: המורדים החות׳ים השתלטו על אנייה ״ישראלית״ בים סוף

אניית גלנוע בשם Galaxy Leader נחטפה במי ים סוף על ידי מורדים חות׳ים. אניית הגלנוע הינה בבעלות ישראלית של רמי אונגר והיא מוחכרת לחברת NYK היפנית. על האנייה 22 אנשי צוות -אף אחד מהם לא ישראלי. דובר צה״ל: אירוע חמור ברמה עולמית. לא מדובר באנייה ישראלית״


16:01 ,19.11.2023 מאת: מערכת פורט2פורט

ברשתות החברתיות הלו פרסומים לפיהם המורדים החות׳ים בתימן השתלטו על האנייה ״הישראלית״ Galaxy Leader. לפי הידוע אתמול שייטה האנייה הזו בים סוף בדרכה להודו. על סיפונה לפי הדיווחים 22 אנשי צוות. לפי מה שמתפרסם ברשת הספינה אמורה להגיע לנמל היעד בהודו ב-23 בנובמבר. הספינה הושקה בשנת 2002 והיא מפליגה תחת דגל הבהאמה.

 

מהמידע ברשת עולה כי מדובר בספינה בבעלות חברה ישראלית - ככל הנראה חברת RAY CAR CARRIERS שנמצאת בבעלותו של רמי אונגר. כאמור, האנייה מוחכרת לחברת NYK  - חברת ספנות מיפן - והיא מפליגה בקו טורקיה - הודו דרך נמל פורט סעיד ותעלת סואץ והיא אינה קשורה לפעילות בישראל כלל. 

 

נזכיר כי בימים האחרונים, כולל היום איימו החות׳ים, כי לא יאפשרו לספינות ישראליות או כאלה הקשורות בישראל לעבור במצרי באב אלמנדב.

 

דובר צה״ל התייחס לפרסומים ומסר: ״אירוע חטיפת ספינת המשא על ידי הח׳ותים סמוך לתימן בדרום הים האדום הוא אירוע חמור מאוד ברמה העולמית. מדובר בספינה שיצאה מטורקיה בדרכה להודו עם צוות אזרחי בינלאומי, ללא ישראלים. לא מדובר בספינה ישראלית״. 

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: ״אנו מגנים בתוקף את ההתקפה האיראנית נגד ספינה בינלאומית. האנייה בבעלות חברה בריטית המופעלת על ידי חברה יפנית, נחטפה באכוונה איראנית על ידי מליציית הח'ותים בתימן. על סיפונה של האונייה 25 אנשי צוות מלאומים שונים, בהם: אוקראינים, בולגרים, פיליפינים ומקסיקנים. בספינה לא נכחו ישראלים. זהו מעשה טרור איראני נוסף אשר מבטא קפיצת מדרגה בתוקפנות של איראן כנגד אזרחי העולם החופשי, ומייצר משמעויות בינ"ל לגבי ביטחון נתיבי השייט העולמיים״.