הים האדום: נזק לאניית צובר מפגיעת טילים שנורו על ידי החות׳ים

האנייה Star Iris נפגעה היום לפנות בוקר פעמיים בטווח של 20 דקות מירי טילים בעת שהפליגה במצר באב אל מנדב לכיוון דרום מזרח. זוהי המתקפה ה-51 במספר על אניות סוחר בים האדום וסביבתו מאז תחילת נובמבר


12:04 ,12.02.2024 מאת: מערכת פורט2פורט

אניית צובר שנבנתה לפני 20 שנה מסוג פנמקס ואשר נמצאת בבעלות חברת Star Bulk הנסחרת בנאסד״ק, הפכה היום ליעד של תקיפת טילים שנורו על ידי החות׳ים מתימן. האנייה Star Iris נפגעה פעמיים בטווח של 20 דקות מירי טילים בעת שהפליגה במצר באב אל מנדב לכיוון דרום מזרח.

 

נתוני AIS מ-MarineTraffic מראים שהספינה יצאה מנמל וילה דו קונדה בברזיל ב-12 בינואר והיתה בדכה לנמל בנדר אימאם חומייני באיראן. מומחים מחברת האבטחה הימית אמברי דווחו כי האנייה ספגה פגיעה ונגרם לה נזק פיזי בצד ימין של הירכתיים. לא דווח על נפגעים מקרב אנשי הצוות. האנייה הינה בבעלות חברה יוונית. 

 

״כוחות חיל הים של הצבא התימני תקפו את הספינה האמריקאית Star Iris בים האדום במספר טילים ימיים מתאימים, והתקיפות היו מדויקות וישירות״, נכתב בהודעה שפרסמו היום החות׳ים.

 

זוהי המתקפה ה-51 במספר על אניות סוחר בים האדום וסביבתו מאז תחילת נובמבר, אז החליטו החות'ים מתימן לעמוד לצד הפלסטינים במלחמתם המתמשכת עם ישראל.

 

הפגיעה, שהתרחשה היום לפנות בוקר, הייתה ההתקפה הראשונה עליה דווח מזה שישה ימים באזור הים האדום רווי הסכנה. ב-6 בפברואר, ספינה נוספת של אותה החברה, אנייה בשם Star Nasia, סבלה מנזק קל כאשר נורו לעברה שלושה טילים.