הנהלת צים קוראת לעובדים לנהל משא ומתן מרתוני

בעקבות העיצומים קרא מנכ"ל צים רפי דניאלי לעובדים להגיע להסכמה על יישום תוכנית ההתייעלות. אבי שטרית: "קלישאות וסיסמאות. אנחנו כבר שנה וחצי רוצים משא ומתן"


00:00 ,21.02.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

בעקבות שביתת העובדים, שנכנסה היום (ה') ליומה השני, קראה הנהלת צים לוועד העובדים בבקשה לקיים משא ומתן רצוף על מנת להגיע להסכמות הנדרשות.

מנכ"ל צים רפי דניאלי: "המצב הקשה בענף הספנות והכלכלה העולמית לא מאפשר לנו להתמהמה עם תהליכי ההתייעלות בחברה וכמובן שלא נוכל להרשות לעצמנו להפסיק את השירות ללקוחות בעקבות שביתת הוועד. הנהלת צים העבירה לוועד העובדים טיוטת הסכם מעודכנת, שזכתה להתעלמות מוחלטת מצידם והובילה למהלך חד צדדי באמצעות השבתה נוספת של עובדי החברה.

"לא נוכל להגיע לפשרה ללא התייחסות מצד הוועד לניסיונות החוזרים והנשנים שלנו לנסח הסכם המקובל על כולם. אנו קוראים לוועד העובדים לחזור לשולחן הדיונים ולקיים משא ומתן מרתוני במטרה להגיע להסכמה ולהמשיך ליישם את תוכנית ההתייעלות שעונה על המשבר בענף ומטרתה צמצום ההפסדים של החברה בשנים האחרונות".

לדברי ההודעה שהוציאה צים, יו"ר ההסתדרות עופר עיני נענה להזמנה.

יצוין שעובדי צים פעלו במהלך הזמן האחרון דרך ההסתדרות במחוז חיפה.

יו"ר ועד עובדי צים אבי שטרית: "אנחנו כבר שנה וחצי רוצים לנהל משא ומתן. אז מה, זה עוזר לנו? הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה. אלו קלישאות וסיסמאות. ניכנס איתם עכשיו לפגישה ונראה מה זה יניב".