חברת CMA CGM: מקפיאים עליית תעריפי ה׳ספוט׳ באופן מיידי

הקפאת מחירי ה׳ספוט׳ תהיה תקפה למשך חמישה חודשים, עד ל-1 בפברואר 2022. חברת CMA CGM: החברה שמה בראש סדר העדיפויות את היחסים ארוכי הטווח עם לקוחותיה לנוכח ״מצב חסר תקדים״ בספנות


10:11 ,12.09.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת הספנות הצרפתית CMA CGM הפילה פצצה ביום שישי האחרון בקרב הקולגות כאשר הכריזה בהודעה פומבית ללקוחותיה כי תקפיא באופן מיידי את כל העלאות המחירים עד ל-1 בפברואר 2022 - קרי לתקופה של חמישה חודשים.

 

חברת הספנות, בהנהגתו של רודולף סעדה, ציינה בהודעתה כי מהלך המנע נועד לתת עדיפות ליחסים ארוכי הטווח של החברה עם לקוחותיה לנוכח ״מצב חסר תקדים״ בספנות. החברה הדגישה בהודעתה כי הקפאת התעריפים תקפה כל מותגי הקבוצה בהם CNC, containerships, מרקוסול, ANL ו- APL.

 

מדד המכולות העולמי של Drewry עמד אתמול על 10,083 דולר למכולת 40 רגל - גבוה ב- 309% לעומת השבוע המקביל בשנת 2020.

 

נציין כי חברת CMA CGM רשמה ברבעון השני של השנה הכנסות שיא של EBIT שהגיעו ל-3.81 מיליארד דולר, נתון שמציב אותה בדרך לפרסום התוצאות השנתיות הטובות ביותר של החברה אי פעם.

 

חברת האפאג לויד לעומת זאת טענה בתגובה כי זהו מהלך שהיא נקטה בו כבר מזה מספר שבועות. טים זייפרט, מנהל התקשורת הארגונית בהפג-לויד, אמר כי ״אנחנו עושים את זה כבר כמה שבועות. אנו גם סבורים כי שיעורי הספוט הגיעו לשיאם ואיננו ממשיכים להעלות אותם. אנו מקווים שהשוק יתחיל לאט לאט להירגע״.  

 

ביורן ג׳נסן, סגן נשיא של חברת הייעוץ Sea-Intelligence, אמר בהתפעלות כי ״אי אפשר שלא להעריץ את המהלך. במקרה הגרוע ביותר, CMA תהיה בודדה במערכה ותיתפס כגיבורה. במקרה הטוב, התעשייה תיאלץ ללכת בעקבותיה ועדיין CMA תיראה כמו גיבורה. והכי טוב: התעריפים יישארו בשמיים אבל הם פשוט לא יעלו עוד יותר״.