מבצע מורכב לתיקון אניית תענוגות יוצא לדרך

במבצע ראשון מסוגו בעולם תועלה האנייה Carnival Vista באורך של 300 מטר על אניית ההרמה הגדולה בעולם ותועבר למבדוק יבש לשם תיקון מערכת ההנעה המרכזית שלה. צפו בסרטון ההדמייה


10:24 ,04.07.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת רויאל בוסקליס (Boskalis) ההולנדית זכתה בחוזה של חברת Carnival Cruise להרים את אניית התענוגות Carnival Vista מתוך המים על גבי האנייה הייחודית BOKA Vanguard – אנייה בעלת יכולת שקיעה במים, ולהעביר אותה למבדוק לשם תיקונים.

 

מדובר במבצע ראשון מסוגו בעולם והוא עומד להתרחש בשבועות הקרובים בפריפורט, באיי הבהאמה.

  

״קרניבל ויסטה״ היא אניית התענוגות השנייה בגודלה בצי אניות הנופש של חברת ״קרניבל״ עם קיבולת של קרוב ל-4,000 נוסעים ואורך העולה על 300 מטר. בשל בעיות טכניות הקיימות במערכת ההנעה העיקרית של הספינה (Azipods) יש לתקן אותה במבדוק יבש בלבד אשר אינו זמין באזור בו נמצאת האנייה.

 

צפו בסרטון הדמייה עבור מבצע ההרמה:

 

Animation BOKA Vanguard dry docking Carnival Vista from Boskalis|Dredging&Marine Experts on Vimeo.

 

 

הפתרון שנבחר על ידי חברת קרניבל לתיקון המצב הינו הפתרון של חברת בוסקילס אשר הציע פתרון ייחודי במסגרתו ייעשה שימוש באניית הרמה הגדולה מסוגה בעולם (semi-submersible heavy lift) – האנייה BOKA Vanguard. אניית הנופש תועמס על גבי אניית ההרמה ליד חופי פריפורט באיי הבהאמה ותשונע על גבי האנייה למבדוק יבש בעודה נמצאת ומורמת מעל פני המים על גבי אניית ההרמה. עם סיום התיקונים, אניית ההרמה תישא את אניית התענוגות לנמל ממנו היא אמורה לצאת במסגרת ההפלגה הבאה שלה בהמשך החודש.

 

חברת boskalis הינה חברה הולנדית לגרירה והרמה של כלים כבדים במיוחד והיא מספקת שירותים הקשורים לתחזוקה ובנייה של תשתיות ימיות בינלאומיות. לחברה צי של אניות גרירה (Dredging) מהגדולים בעולם. החברה מעסיקה כ-100 אלף עובדים וכ-900 אניות והיא פעילה בלמעלה מ-75 מדינות.