ממשלת המבורג השקיעה 420 מיליון אירו במניות האפאג-לויד

ראש העירייה הגן על ההחלטה מפני ביקורת באומרו שאסור שחברת הספנות, שאחראית על 20 אלף מקומות עבודה בעיר ו-40% מכוח העבודה בנמל, תיפול קורבן למונופול גלובאלי


00:00 ,23.02.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

ממשלת מחוז המבורג דחתה ביקורת שהוטחה בה עקב החלטתה לשלם 420 מיליון אירו נוספים עבור מניות בחברת הספנות האפאג-לויד.

בהודעה שהוציא ראש עיריית המבורג אולף שולץ (Olaf Scholz) נמסר ש"הממשלה היתה חייבת לוודא שאחת החברות הגדולות והחשובות ביותר של העיר אינה נופלת קורבן למונופול גלובאלי. אסור שהאפאג-לויד תיפול לידיים הלא נכונות".

שולץ הבטיח שהחיבור בין העירייה לחברת הספנות לא יימשך לעד: "אנו רוצים למכור את המניות הנוספות לשותפים מכובדים בעתיד הנראה לעין", אמר.

המבורג רכשה מניות של האפאג-לויד לאחר ש-Tui וקונסוריום אלברט באלין הסכימו לעסקה, במסגרתה הפחיתה Tui את האחוזים שלה במניות האפאג-לויד מ-38.4% ל-22%. חלק מסכום הרכישה יוקדש להחזרת חוב של Tui להאפאג-לויד.

לאחר רכישת המניות הנוספות על ידי ממשלת המחוז, הפכה המבורג לבעלת המניות הגדולה בחברה, עם 36.9%. היזם הלוגיסטי קלאוס מייקל קונה (Kunhe) יחזיק ב-28.2% ממניות החברה.

הוסיף שר האוצר של המבורג Peter Tschentscher: "כבר יש לנו שותף פוטנציאלי לרכישת מניות בחברה – קונה".

יצוין שבראשית 2013 מתכננת ממשלת המבורג למכור לקונה 5% מהמניות שבידה.

סך ההשקעה של ממשלת המבורג בהאפאג-לויד עומדת על 1.1 מיליארד אירו. חברת הספנות, במישרין או בעקיפין, אחראית על 20 אלף מקומות עבודה באזור המבורג, כמו גם על 40% מכוח העבודה בנמל המבורג. ברית ה-6G, בה חברה האפאג-לויד, אחראית להכנסות בסך 500 מיליון אירו לנמל.