מנכ״ל Stena Bulk לרה״מ הודו: התערב בשחרור צוות Stena Impero

18 אנשים מקרב אנשי הצוות של מכלית הדלק אשר נתפסה במיצרי הורמוז על ידי כוחות איראניים לפני ארבעה שבועות הינם אזרחים הודים. האירנים מחזיקים שתי מכליות נוספות על צוותיהן


12:35 ,12.08.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

מנכ״ל חברת Stena Bulk, הבעלים של המכלית Stena Impero אשר נתפסה במיצרי הורמוז על ידי כוחות איראניים לפני ארבעה שבועות, ביקש את התערבותו האישית של ראש ממשלת הודו, נארנדרה מודי, במגעים עם טהרן. מכלית הדלק/ כימיקלים הנושאת את דגל בריטניה, נבנתה בשנת 2018. 

 

נציין כי 18 מקרב 23 אנשי צוות האנייה, שעדיין מוחזקים כבני ערובה על ידי אירן, הינם בעלי אזרחות הודית. נציין כי אזרחים הודים נוספים אשר משמשים כאנשי צוות ימי נמצאים על שתי מכליות נוספות שנתפסו על ידי אירן.

 

אריק האנל, מנכ״ל Stena Bulk, ציין במכתבו לראש הממשלה ההודי כי ״לפני שהמצב ימשיך להתדרדר בקרב חברי הצוות ועם בני משפחותיהם, אני מבקש כי תתערב באופן אישי ותבקש את שחרורם של אנשי הצוות בחזרה לביתם ולבני משפחותיהם אשר מחכים לשובם בבטחה בקוצר רוח״.

 

שר החוץ ההודי, אס ג׳ישנקר אמר כי ״שגרירות הודו בטהרן נמצאת בקשר רציף עם השלטונות האיראניים לטובת שחרורם והחזרתם של 18 אנשי הצוות ההודים על סיפונה של Stena Impero״.