עובדי צים לבעלי האג"ח: דחו את הבטוחות

לקראת החלטת בעלי אגרות החוב בנוגע לקבלה או דחייה של הנהלת החברה, מתגייסים העובדים וקוראים למחזיקים לשמור על מעמד החברה כמוביל הלאומי


00:00 ,02.07.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

הבוקר (ג') שלחה נציגות מועצת עובדי צים מכתב לבעלי אגרות החוב, ובו קראה להם לשקול את צעדיהם למען עתידה של חברת הספנות.

המכתב נשלח לקראת קבלת ההחלטה על ידי בעלי האג"ח, הצפויה להתקבל בעוד מספר ימים – האם לקבל או לדחות את הצעת הנהלת החברה לקבל את הבטוחות בסך 25 מיליון דולר שניתנו למחזיקי האג"ח עד לסוף 2014.

"אנו , כ-1,000 העובדים הישראלים של חברת צים, פונים אליכם בבקשה שלא להטביע את צים", נפתח המכתב.

עוד כתבו העובדים: "למיטב הבנתנו, הבנקים, שהם הנושים העיקריים של החברה, הסכימו לדחות תשלומי חוב של החברה, בין היתר בעקבות הסכמה אליה הגענו עם הנהלת החברה בכל הנוגע לתנאי העובדים וצעדי התייעלות.

"בעקבות המשבר הכלכלי הקשה בעולם ובענף הספנות מאז 2008, מועצת עובדי צים נעתרה לוויתורים כואבים ובכך העובדים חסכו לחברה כ-50 מיליון שקל בהסכמתם לוויתורים רחבים בשלוש3 השנים האחרונות, במטרה להשאיר את חברה בחיים.

"אנו שותפים לדאגתכם בנוגע לעתידה של החברה ורואים בכם גורם חשוב בהליך הבראתה של צים; לא רק למעננו, אלא בשמירה על מעמדה של צים כמוביל הימי הלאומי, דבר שהוא אינטרס לאומי מן המעלה העליונה.

"כמי שמיצגים ציבור של חוסכים ומבקשים להיות נאמנים להם, אנו קוראים לכם שלא לשפוך את התינוק עם המים ולהשליך אותנו למעגל האבטלה. אם תסכימו לדחות את קבלת הבטוחות, תראו בנו שותפים נאמנים להבראת החברה".

עוד הזכירו העובדים לבעלי האג"ח, כי קרנות הפנסיה וכספי הפיצויים של עובדי צים מנוהלות אצלם.

הצבעה נגד הצעת הנהלת צים, כתבו העובדים, ברור שתוביל להפלת החברה וכן לאבדן מרבית חובה של צים כלפיהם.

העובדים הזכירו גם לבעלי האג"ח, שצים היא עדיין המוביל הימי הלאומי ולקריסתה, אם תקרה, תהיה השלכה קשה על חוסנה הלאומי של ישראל. לדוגמא הם מביאים את מלחמת לבנון השנייה, בה היתה צים חברת הספנות היחידה שעגנה בישראל והמשיכה להעביר חיטה וסחורות לארץ.

על המכתב חתום יו"ר מועצת העובדים בצים אבי שטרית.