צים וברית 2M מבטלות הפלגות נוספות בנתיב אסיה - USEC

ברית 2M וחברת הספנות צים הודיעו על חמישה ביטולים נוספים של הפלגות בנתיב הסחר בין אסיה לחוף המזרחי של ארה״ב. מארסק בהודעה ללקוחות: לאור הגידול הנמוך בביקושים החלטנו לבצע התאמות


13:04 ,10.10.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

ברית 2M וחברת הספנות צים הודיעו על חמישה ביטולים נוספים (Blank Voyage) של הפלגות בנתיב הסחר בין אסיה לחוף המזרחי של ארה״ב, וזאת בשל תחזיות נמוכות לביקושים עם סיומו של חג Golden Week בסין. 

 

מעיתונות זרה נמסר כי החלטה זו של הרגע האחרון של שתי החברות מעידה כי תחזית הבוקינג בהפלגות הורעה מאד מאז החלטת חברות הספנות להוריד את נפח הקיבולת שלהם בנתיבי הסחר לפני מספר שבועות.

 

מארסק פרסמה הודעה ללקוחותיה אתמול בה נאמר כי ״לאור הגידול הנמוך בביקוש לנפחים בעקבות החג הסיני החלטנו לבצע התאמות על מנת לפגוש את הביקושים העתידיים באמצעות ביטולי הפלגות נוספים בחודשים הקרובים. נמשיך לעקוב אחר המצב ולעשות התאמות נוספות אם יהיה בכך צורך״. 

 

קודם לכן הברית הנ״ל שחתמה על שת״פ אסטרטגי עם חברת צים ביטלה ארבע הפלגות בנתיבי אסיה והחוף המזרחי של ארה״ב לקראת החג הלאומי הסיני במסגרתו נסגרים המפעלים בסין, בהשוואה לתשע הפלגות לחוף המערבי של ארה״ב, וזאת לאור הביצועים הטובים יותר עבור החוף המזרחי השנה.

 

אבל כעת, הביקושים ״הרכים״ בנתיבי הסחר האחרים הגיעו ככל הנראה גם לסחר בין אסיה והחוף המזרחי של ארה״ב, וחייבו את חברות הספנות לנקוט בפעולות רציניות לשם איזון מחדש בין ההיצע והביקוש.