פרטנר השיקה שירות טלפוני על גבי ה"רויאל אייריס"

השירות מאפשר למנויי אורנג' לשוחח באמצעות מכשיר הטלפון, להוציא ולקבל הודעות אס.אמ.אס ולמשוך הודעות מהתא הקולי. חברת MCPמספקת את השירות באמצעות תחנת בסיס הנמצאת על גבי כלי השיט


00:00 ,13.06.2007 מאת: מערכת פורט2פורט

השירות מאפשר למנויי אורנג' לשוחח באמצעות מכשיר הטלפון, להוציא ולקבל הודעות אס.אמ.אס ולמשוך הודעות מהתא הקולי. חברת MCP מספקת את השירות באמצעות תחנת בסיס הנמצאת על גבי כלי השיט
 
הסכם ראשון מסוגו בישראל בין פרטנר לחברת Maritime Communications Partner AS (MCP) וחברת מנו ספנות - לאספקת שירותי נדידה על גבי אוניית הפאר Royal Iris.
 
"אנו רוצים להעניק לנוסעינו את מירב השירותים ולכן דאגנו שיהיה להם קשר זמין כל העת במכשיר הנייד שלהם" אמר משה מנו, נשיא חברת "מנו ספנות" שציין כי "בכוונת החברה לצייד בעתיד הקרוב בציוד דומה את יתר האוניות שהחברה מפעילה".
 
השקת שירות זה תאפשר למנויי אורנג' לשוחח באמצעות מכשיר הטלפון הרגיל שלהם להוציא ולקבל הודעות  SMS ולמשוך הודעות מהתא הקולי, באמצעות מכשירם האישי. כמו כן, ניתן גם ליהנות משירותי גלישה ב- GPRS. המפעיל הנורבגי MCP, מספק את השירות באמצעות תחנת בסיס הנמצאת על גבי כלי השיט. הקישור בין תחנת הבסיס אל המתג הסלולארי מתבצע באמצעות לוויין.
 
השימוש ברשת זו הנו פשוט ונוח. טכנולוגיה זו מאפשרת למנוי אורנג' להתארח ברשת MCPבאמצעות המכשיר וכרטיס ה-SIM האישי שלו, כפי שהוא נוהג לעשות כיום במאות רשתות GSMברחבי העולם עם נסיעתו לחו"ל.
 
נדידה באמצעות המפעיל הימי MCP מתבצעת אך ורק לאחר עזיבת הנמל ויציאה מתחום המים הטריטוריאליים של המדינה, כך שהכיסוי של המפעיל MCP אינו "מתנגש" עם הכיסוי של המפעיל היבשתי.  איכות הקליטה בספינה הנה זהה לאיכות הקליטה של מפעילי GSM יבשתיים.
 
לדברי שמוליק נצר, מנהל אגף שירותים בינלאומיים בפרטנר, "הכיסוי המוצע על ידי המפעיל MCP, מהווה שלב נוסף בכיסוי העולמי אותו מציעה חברת פרטנר ללקוחותיה הנודדים. השירותים החדשניים מאפשרים לנופשים ולימאים ליהנות משירותי טלפון סלולארי גם בימים ובשבועות שהם מבלים בלב ים, וזאת ללא צורך בהרשמה או בהשכרת מכשיר מיוחד".