צים במו"מ למכירת אחזקותיה בחברות זרות בשווי של 150 עד 190 מיליון דולר

החברה נמצאת במגעים מתקדמים למכירת אחזקותיה בחברות שעוסקות בפעילות נלווית לספנות וזאת בהתאם לתוכנית העסקית. לחברה 47.5% במסוף מכולות בלגוס וכן 40% במתקן נמל בטרגונה


00:00 ,05.05.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה נמצאת במגעים מתקדמים למכירת אחזקותיה בחברות שעוסקות בפעילות נלווית לספנות וזאת בהתאם לתוכנית העסקית. לחברה 47.5% במסוף מכולות בלגוס וכן 40% במתקן נמל בטרגונה
 
חברת צים דיווחה אתמול לבורסה לניירות ערך כי היא מנהלת מגעים מתקדמים, בהתאם לתוכניתה העסקית, למכירת אחזקותיה בשתי חברות זרות שונות העוסקות בפעילות הנלווית לספנות ושאינן מחזיקות באוניות.
 
נציין כי בדו"ח הכספי השנתי של החברה לישראל צוין כי צים בוחנת את כדאיות היציאה מחלק מהשקעות בפעילות הנלווית לספנות הקווית. 
 
לחברת צים יש מספר אחזקות בחברות זרות בעולם בהן אחזקות בשלוש חברות בסין בהם שני מפעלים לייצור מכולותן אשר הפסיקו באופן זמני את פעילות הייצור בהם בשל עודף המכולות הקיים בעולם וכן נתח של 8% במיזם משותף אשר עיקר פעילותו הינה הקמה ותפעול של כ-18 מסופים לרכבות מטען בסין. כמו כן צים מחזיקה בנתחים בשיעור של 20% מזכויות הבעלות במתקני נמל באנטוורפן שבבלגיה, 47.5% מזכויות הבעלות במסוף מכולות בלגוס שבניגריה, וכן 40% מזכויות הבעלות במתקן נמל בטרגונה שבספרד.
 
ככל הנראה, ועל פי הודעת החברה, צים בוחנת את מכירת אחזקותיה בשתיים מן החברות הללו ומעריכה כי התמורה הכוללת בגין שתי העסקאות האמורות צפויה להניב לה סכום של בין 150 ל-190 מיליון דולר.
 
מחברת צים נמסר כי קיימת אפשרות כי כבר בתקופה הקרובה ייחתמו מסמכים הקשורים לקידום העסקה. עוד נמסר כי הוצאתן אל הפועל של העסקאות האמורות עשויה להיות מותנית בין היתר באישור רשויות זרות, דבר שעלול לעכב את ביצוע העסקה. יחד עם זאת ביקשו להבהיר בצים כי עדיין אין כל ודאות כי העסקאות הללו יצאו אל הפועל.