צים: הליכים משפטיים נגד מזרחי-טפחות בגין מחלוקת על חוב

החברה טוענת כי בנק מזרחי טפחות קיזז סכום של 9.7 מיליון שקל בחוסר תום לב ותוך ניצול טעות של צים בהעברת סכום הכסף לחשבון בנק בו קיימת לבנק זכות קיזוז


00:00 ,26.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

החברה טוענת כי בנק מזרחי טפחות קיזז סכום של 9.7 מיליון שקל בחוסר תום לב ותוך ניצול טעות של צים בהעברת סכום הכסף לחשבון בנק בו קיימת לבנק זכות קיזוז
 
חברת הספנות צים, שבשליטת החברה לישראל הודיעה כי בכוונתה לפתוח בהליכים משפטיים נגד בנק מזרחי טפחות בגין מחלוקת על חוב בסך 9.7 מיליון דולר.
 
צים טוענת כי העבירה בטעות סכום של 9.7 מיליון דולר לאחד מחשבונות צים בו נטלה קודם לכן אשראי מהבנק, ואשר בו קיימת לבנק זכות קיזוז לשם פרעונו, וזאת במקום להעביר סכומים אלה לחשבון לגביו לא הייתה לבנק זכות לפרוע חובות מחשבונות אחרים.
 
לפי הודעת צים, בנק מזרחי-טפחות, ללא ידיעת צים, "הקטין מיידית את מסגרת האשראי בחשבון אליו הועברו הסכומים האמורים ופרע (כביכול) את חוב צים כלפיו (בדרך של קיזוז) בסך של כ-9.7 מיליון דולר ארה"ב שהינו מלוא הסכום שהועמד לצים כאשראי על ידי הבנק".
 
צים טוענת כי פירעון האשראי בוצע שלא כדין, בחוסר תום לב ותוך ניצול טעות בהעברת הסכומים, וזאת בניגוד להסכמה של Standstill שהיה עם הבנק.
 
צים טוענת כי "על פי דין" על בנק מזרחי טפחות להשיב את המצב לקדמותו ערב פירעון סכום האשראי. צים מדווחת כי ניהלה מגעים עם הבנק וסברה כי הגיעה להבנות עם ראשיו, אולם כאשר התברר לה כי הבנק לא נעתר לבקשתה, החליטה לנקוט בצעדים משפטיים כנגד בנק מזרחי טפחות.
 
יש לציין כי בנק מזרחי-טפחות נמצא בבעלות חלקית של יולי עופר, אחיו של סמי עופר שהינו בעל השליטה בחברה לישראל ובצים.