רשות המסים: חשד להברחת סולר מקפריסין לישראל בספינת דיג

החקירה הסמויה שהותרה הבוקר לפרסום חשפה תופעת הברחות של כ-150 אלף ליטרים של דלק בספינה שהוסבה למיכלית


00:00 ,27.10.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

החקירה הסמויה שהותרה הבוקר לפרסום חשפה תופעת הברחות של כ-150 אלף ליטרים של דלק בספינה שהוסבה למיכלית
 
יחידת דוברות והסברה ברשות המסים הודיעה כי במהלך החודשים האחרונים בוצעה חקירה סמויה של זרוע תשתיות ביחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במשטרה בשיתוף מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע ברשות המסים, שעניינה הברחות דלקים מחו"ל לארץ באמצעות כלי שיט.
 
מרשות המסים נמסר עוד כי במהלך החקירה, אשר זכתה לשם "מים עכורים", נאספו ראיות לכאורה כנגד שישה חשודים בגין הברחות דלקים, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע עוון. החקירה הסמויה חשפה תופעת הברחות של מאות אלפי ליטרים של דלק, קנייתו בחו"ל ללא דיווח וללא היתר ומבלי ששולמו עליו מסים, הברחתו לארץ והפצתו. ראוי לציין כי הדלק שהוברח אסור על פי התקן לשימוש בכלי תחבורה בארץ.
 
עוד נמסר כי בצוות חקירה משותף של להב - יאל"כ עם מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע, נחקרו הבעלים של ספינת הדיג ואיש האחזקה. השניים הודו כי הבריחו כ-150 אלף ליטר סולר מקפריסין לישראל. הדלק המוברח הועבר למכליות ומשם לרוכשי הדלק אשר חלקם הינם עבריינים מוכרים.
 
כידוע, הברחת טובין, במקרה זה סולר, מהווה עבירה על פקודת המכס. יתרה מזאת, על הסולר לא שולמו מסי מע"מ ובלו כך שמדובר בנוסף בעבירות על חוק מע"מ וחוק הבלו על הדלק. במסגרת ההברחות גרפו המבריחים רווחים הנאמדים במאות אלפי שקלים.
 
הבוקר, עם המעבר לחקירה הגלויה נעצרו 6 חשודים במעורבות בפרשה והם יובאו בשעה 13:00 להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה. מרשות המסים נמסר כי בחקירה השתתפו יחידות משטרה נוספות בהן ימ"ר חוף, הונאה צפון והשיטור הימי.